Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régóta vannak fehér pattanássz...

Régóta vannak fehér pattanásszerű pöttyök a makkom peremén. Nem viszket és nem is fáj és tudni szeretném hogy mitől keletkezhetett és hogyan orvosolható?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Most hirtelen nem jut eszembe, mitől keletkezik, de az a neve, hogy papillomatosis, és lézerrel kezelhető/eltüntethető. Guglizd meg, és szerintem több infot is találsz róla.:) Egyébként nem rosszindulatú dolog.
2013. aug. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és ha szeeretkezés közbe nem védekezünk akkor ez nemi uton nem terjed vagyis nem fertözö,vagy igen ?
2013. aug. 10. 23:09
 3/6 anonim ***** válasza:
ha olyan a makk, akkor szerintem ne edd meg és vegyél máshol, mert nehogy szalmonella mérgezést kapj tőle. vannak rossz fajta makkok is, de az én disznóm drága makkot kap:)
2013. aug. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
jól van te madár egyetek makkot a hülye dumád meg tartsd meg magadnak ,köszi
2013. aug. 10. 23:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)

Ne aggódj, nem fertőző! Az én páromnak is van, és sem hüvelyi, sem orális "behatoláskor" nem okoz gondot egyikünknek sem. De Wikipedián tényleg találsz róla egy jó kis leírást.

2013. aug. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el: [link] Eszerint nem betegség, és nem is fertőző, szóval nincs mitől aggódni... csak esztétikailag zavarhat kicsit. Esetleg google képkeresőben keress rá a "pearly penis papules"-re, már ha van gusztusod hozzá. Ha olyan, mint az ott látható képeken, akkor biztos, hogy neked is ez van, és semmi bajod. :-)

Persze védekezni ettől függetlenül érdemes, egyrészt a nem kívánt terhesség miatt, másrészt meg ugye ha viszonylag új a partner, nem tudhatod, mit szednél össze.


Egyébként a másik hasonló dolog a fordyce-foltok, ezek a hímvessző alján fordulnak elő, és szintén nem jelentenek betegséget.

2013. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!