Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy a futás...

Azt hallottam, hogy a futás kárositja a sejteket és a DNSt, ha nem viszünk be elegendő E vitamint, igaz ez?

Figyelt kérdés
Én nagyon akartam elhinni, mert a futásról mindig azt hallottam hogy nagyon egészséges.
2009. okt. 27. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jajj Istenem a dns t hogy károsithatná a futás?XD
2009. okt. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Akárki mondta, vagy írta ezt, itt az oxidatív stresszről és antioxidánsok szerepéről akart beszélni elvileg, csak komplett hülye a témához...

Az e vitamin egy antioxidáns, tehát az oxigén szabadgyökök károsító hatását mérsékli, ami futás közben (mivel akkor a légcsere is intenzívebb), nyilván nagyobb. De nemcsak az az egy antioxidáns van, a többi is megfelel.

2009. okt. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

Nem igaz.

A gyógyszerlobby akar velünk megetetni mindent.

2009. okt. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az E-vitamin hiánya árthat, nem a futás.
2009. okt. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, ekkora baromságot még nem írtak a héten :)

Jut eszembe, az E-vitamin zsírban oldódó, ezért felhalmozóik a felesleg, ergó könnyű túladagolni!!!

A C-vitamin is antioxidáns, melyet nem lehet túladagolni, ill. szelént is szedhetsz, ha nagyon félsz az oxidatív stressztől.

2009. okt. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!