Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfelejtettem bevenni a 19....

Elfelejtettem bevenni a 19. szem fogamzásgátló tablettát. Mi a teendő? + Ez összefügghet azzal, hogy a kimaradt 19. tabletta utáni napon, mielőtt bevettem volna a 20. szemet 3 nappal előbb jött meg a menzeszem?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem bevenni a 19. szem fogamzásgátló tablettát, amit csak a 20. tabletta bevételekor vettem észre, így a 12 óra bőven letelt. A 20. tablettát a megszokott időben vettem, de a 19. -et kihagytam. Már csak 1 tablettát kellene alapból be vennem, de nem tudom, hogy helyesen cselekszem e, ha kihagyom azt a 19. szemet és nem pótolom. Közben ma (a 20. szem tabletta beszedésének napján) reggel 3 nappal hamarabb meg jött a menzeszem . Ez össze függ azzal, hogy előző nap kimaradt 1 szem gyógyszer?

Előre is köszönöm segítséget! :)



#fogamzásgátló #12 óra után #fogamzásgátló tabletta elfelejtése
2013. aug. 11. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden fogamzásgátló mellé tesznek a dobozva betegtájékoztatót. Ha kidobtad, akkor neten fent van. ("yx betegtájékoztató").

Úgy kell eljárni, ahogy a tájékoztató írja.

A vérzés lehet a kiahyás miatt.

2013. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden kimaradt szemet be kell pótolni.

Ha letelt a 12 óra, akkor is pótolni kell, de onnantól fogva pedig kiegészítő védekezés kell, különben így hatását vesztheti a gyógyszer és előfordul, hogy nem véd és terhes leszel.

2013. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy a 3. hétben 2 megoldás is van. 1: pótolom a kimaradt gyógyszert és beszedem ami még hátra van, ezután ne tartsak szünetet, hanem egyből kezdjem a következő levéllel. A 2: nem pótolom a kimaradt tablettát és ami még hátra van a levélből nem szedem be, 7napos szünetet tartok, utána pedig normálisan szedem tovább a gyógyszert, ahogy kell. Nekem az utóbbi lenne a jobb, mivel a menzeszem is megjött, de ezzel csak annyi a bajom, hogy ma bevettem a normális időben a 20.tablettát, amit utólag tudom, hogy nem kellett volna... Szerintetek ha a 2.megoldást használom és az utolsó szemet meg ami kimaradt nem szedem be helyesen teszem? /vagy legalábbis mem csinálok e nagy hülyeséget/
2013. aug. 11. 21:23
 4/5 A kérdező kommentje:
*Mert ma vettem észre, mikor a mai gyógyszert szedtem be, hogy a tegnapi kimaradt. Mivel kirándulni voltunk nem volt nálam a betegtájékoztató és internet sem, ezért nem tudtam mi a teendő, így bevettem.
2013. aug. 11. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a 2. verzió mellett döntesz, akkor a 18. bevett szemtől számítsd a 7 napos szünetet.
2013. aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!