Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik nem kaptak vagy csak...

Akik nem kaptak vagy csak kevés anyatejet kaptak gyerekkorukban, azok életük végéig selejtesek lesznek?

Figyelt kérdés

Egyre több új kutatás derít fényt arra, hogy mennyi pótolhatatlan hasznos anyag van az anyatejben, amit még a mai tápszerek sem tudnak pótolni. Akik régebben születtek, amikor még gyengébb minőségű és talán károsabb tápszerek is voltak, ráadásul gyerekkorukban az influenzás időszakokban még az akkori tévhitek miatt antibiotikumokat is kaptak, amivel tovább rombolták szervezetük amúgy is csökevényes baktérium háztartását, azok mennyire károsultak emiatt?


Mennyivel rövidebb és betegségekkel övezett élet elé kell nézniük szerencsésebb társaikkal szemben, akik rengeteg anyatejet kaptak, akár több éves korukig is?



2013. aug. 16. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
nem, a tápszeres babaák is uyganugy felnőnek és ugyanolyan telejs rétékű ember lesz belőlük, nem ezen mulik. Az tény hoyg pici korban véd és jót tesz az immunrendszerüknek de nem ezen mulik hogy késöbb milyen ember lesz. Én ismerek oylan csak tápszeres babaát (sosem kapott anyatejet) akinek náthánál több még ne volt pedig 5 éves és olyan anyatejes babát is aki sokat betegeskedett onnantól hogy 1 évesen bölcsibe került. Pedig 2 éves koráig szoptatta az anyja.
2013. aug. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nagybátyám 55 éves, semmi betegsége nincs, Kicsi korában sem volt beteges. Csak 4 hétig szopott, és tehéntejen nőtt fel. Erős, egészséges férfi lett belőle. Ma túlparázzák ezt az anyatejes dolgot.

Ma pedig sokkal több antibiotikumokat, és mindenféle gyógyszert adnak a babáknak, mint régebben, vagy mint a nyugati országokban. Nem csak akkor, ha betegek, hanem akkor is, ha jön a foguk. Régen ezt kibírták gyógyszerek nélkül is.

A legújabb kutatások többsége a tápszergyárak tudósainak véleménye, de nem igaz.

Egy emberöltő alatt nem változhatott meg a babák immunrendszere, emésztőrendszere. Ha évszázadokon keresztül feltudta az ételeket dolgozni a gyerekek szervezete, nem ismerték az allergiát, akkor most a tápszerektől miért nem egészségesek?

2013. aug. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Második: Ha a tápszergyárak tudósainak lenne a véleménye, akkor nem az anyatej lenne a nyerő, hanem a saját tápszereiket reklámoznák. De nem így van. Ez független kutatások eredménye. A tápszer nem helyettesíti az anyatejet.


Ezt az "évszázadokkal ezelőtt" gondolatmenetet meg hagyjuk. Évszázadokkal ezelőtt 16 gyerekből 2-3 élte meg a felnőttkort, a Föld népessége sem ment 1-2 milliárd fölé, még szép, hogy a legellenállóbb, legerősebb immunrendszerű egyedek élték túl. A nőkre is érvényes volt, mostanában van egyre több olyan nő, akinek kevés a teje. Ami miatt tápszerre kényszerül a gyerek, mert az is jobb a semminél.

2013. aug. 16. 10:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy hátrányba kerül, de ez a modern orvoslás miatt nem jelentős. Viszont több allergiára számíthat, ha jól tudom (bár ma már minden allergizál, de lehet ez a háttérben, hogy romlik az immunrendszer - akár emiatt). Felnő, a génjei nem károsodnak, tovább is tudja örökíteni, tehát nem lesz "selejtes", csak nagyobb az esélye különféle betegségekre. Ez valószínűségi alapon megy, tehát még fogsz kapni pár száz történetet kivételekről. Általánosságban maximum öt évvel rövidebbre tippelném a maximális életkort és a betegségek közül az allergiákat tenném előre, illetve ezek szövődményeit. Mondom, nem jelentős.

Ellenben a tápszeres etetésnek van egy másik hátránya, és itt nem az immunizálás hiányáról van szó: nem megfelelő kötődés a szülőhöz és rossz szocializáció. Ez egy másik, érdekes kutatás, de kimutatható, hogy akit nem szoptattak, az sokkal önzőbb gyermekkorától kezdve. (Legyen anyatej vagy tápszer, mindegy. Nem szopizott.) És ezen nem lehet változtatni, gyengíthető, az értelmes nevelés tud vele mit kezdeni, de mégis erősebb. (Hasonló hosszútávú monitorozás azt sejteti, a mesterséges megtermékenyítéssel fogantak meg "sejt szinten önzőek", hajlamosabbak a hízásra.)


Egyébként a gyerek immunrendszere erősíthető. Pici korában több betegségen fog átesni, de ha túléli, onnantól már nem annyira meghatározó az anyatej starter immunizációja. Egy kis egészséges kosz, és máris megoldja magának az immunrendszer a karbantartást. Viszont akit tápszeren neveltek, emiatt több betegsége volt, azt ezek után a széltől is óvják - így igen, jelentős hátrányba is kerülhet.


Hogy legyen ellenpélda is: engem édesanyám sokáig szoptatott, mégis az első nátha lever a lábamról. (Most is fáj a torkom. Ennyi lehűlés is elég.) :)

2013. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én nem igazán értem hogy lehet összefüggés az anyatejes és nem anyatejes táplálás és az élettartam között...

Aki anyatejes de pl: heti 4x zabál pacalt valószínűleg hamarabb viszi el a szívinfarktus, mint aki tápszeres volt és egészségesen él... nem értem....

2014. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!