Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy és visszatasz...

Miért olyan nagy és visszataszító dolog egyeseknek az, hogy orvoshoz forduljanak?

Figyelt kérdés

Nem csak a családban (mamám), hanem máshol is ezt látom.

Ha valami gond van, nem mennek orvoshoz, mert az orvos az biztos hülye. Gyógyszertárba se, mert minek.

És képesek szenvedni hetekig, amikor segítséggel pár nap alatt kigyógyulnának.


Mamám is ilyen. Már kényszeríteni kellett az orvoshoz, mert tényleg komoly baj lett volna, ha nem megy el. De máshol is ezt látom, szal nem családi gond. Ha valami gond van, akkor "minek menjek orvoshoz", "nem megyek, felesleges, majd elmúlik", "gyógyszertárba én nem égetem magam ilyennel".


Most nem a nátháról beszélek, hanem más betegségekről, esetleg csípésekről, kiütésekről, stb.


Miért esik egyeseknek ENNYIRE nehezére az, hogy erőt vegyen magán, és elmenjen az orvoshoz? Vagy legalább a gyógyszertárba? Miért hiszik azt sokan, hogy az orvos úgyis csak rosszat akar?



2013. aug. 19. 12:32
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

Miért jobb az valakinek, hogy szenved inkább hetekig, csak nehogy orvoshoz kelljen menni vagy gyógyszertárba?


És nem csak az idősek körében van ilyen, hanem a fiatalabbaknál is.

2013. aug. 19. 12:34
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Rossz hozzáállás, ennyi.

Van, aki attól fél, hogy gyengének tűnik. Férfiaknál szokott előfordulni, hogy úgy érzik, a sebezhetetlenségük csorbul.


Nekem hál' istennek az egész családom normálisan jár orvoshoz, ha gond van. A férjem még a szűrővizsgálatokra is rendszeresen eljár, akkor is, ha nincs baja.


Mondjuk én vagyok annyira bef.sva a fogorvostól, hogy megvárom, amíg a falat kaparom...

2013. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Mert többek között ez is az ostoba, pökhendi magyar mentalitás részét képezi, hogy az orvos az csak hülye lehet és nem ért a tudományához. De ugyanez érvényes a pedagógusokhoz, jogászokhoz, alapvetően az értelmiségi pályákhoz tanúsított hozzáállásra is.
2013. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

mert idősebb korban szeretik a homokbadugni a fejüket, inkább nem tudni róla, mert félek, hogy már nagyobb a baj..


ha nem tudok róla akkor nincs is baj ugyebár... amikor ezzel szembesíted őket, akkor még nekik áll feljebb..

2013. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Leírom, hogy én miért utálok. Mert hónapokra kapok időpontot. Mert alig vesznek emberszámba. Mert gyűlölök sorban állni és hallgatni, hogy ki miért "haldoklik", iszonyú negatívan hat rám. Sorolhatnám még.....Persze, ha igazán beteg vagyok, elmegyek orvoshoz, ez nem kérdés, de kiver tőle a víz, az is biztos.
2013. aug. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A háziorvosról beszélek többek közt, kórházban tudom, hogy sokat kell várni. De sokan még a háziorvosukhoz sem képesek elmenni.

A pszichológust meg a gyogyósok orvosának tartják.

2013. aug. 19. 12:42
 7/25 anonim válasza:
100%

Èn pèldául azèrt nem járok orvoshoz, mert egyszerüen nem bírom elviselni a rendelös, kórházi lègkört. Persze, ha már tènyleg nagyobb bakj van (pl. egy idöbem szívfájdalmaim voltak), akkor elmegyek, na de nèhány kiütès miatt???


Nekem az a furcsa, hogy egyesek már akkor is orvoshoz futnak, ha szellentenek egyet

2013. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Drága a gyógyszer, az öregek azt se tudják mit vesznek be, nagy muteromnak évek óta egy fajta gyógyszer van kiírva, mai napig azt se tudja mire szedi és miért... Ehhez torlódik vagy még 6 fajta

Igaz Ő olyan fajta hogy szedi bármit is írnak fel neki, azt mondja nyugdíjas korára, ennyi dolga legyen hogy bekapkodja és éli világát

Viszont a lánya, aki az én muterom nem hajlandó dokihoz menni, egyszer volt olyan hogy becsípődött valami ín a vállánál, és kisugárzott a fél oldalára, akkor is csak nagy nehezen ment el 2hét után

Apám szintén ugyanilyen, egyedül kötelező vérvételre jár el, meg tüdőszűrőre neki ennyiből le is van tudva a kimerítő vizsgálat. Volt hogy a dereka miatt majd be hugyozott, és mégis inkább feküdt, azt mondja addig jó míg nem vágja fel az orvos, mert utána úgyis csak baj van belőle


Az orvos tudja mit csinál, főleg ha magas rangú a szakmájában, a páciensek hajlamosak a műtét végén rákiabálni hogy semmi értelme nem volt belefogni a műtétbe, rosszabb mint előtte, csak azt elfelejtik hozzátenni hogy a páciens is hibás mert halogatja, ezek után az orvostól hogy várnak segítséget mikor nem lehet megmenteni egy szervet vagy bármit..

21/F

2013. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
64%

Ki tartja a pszichológust a gyogyósok orvosának ? Fél Magyarország mentálisan beteg. Talán komolyabban kellene venni a tüneteket és nem csak a pszichéseket, mert megelőzni ezerszer könnyebb, mint feküdni a zsúfolt, alig felszerelt kórteremben ideges orvosokra és ápolókra bízva.


Feküdtem 20 ágyas kórteremben, ahol 1-2 szerencsétlen beteg mindig a végét járta. Iszonyúan meg tudja viselni az embert, ha melletted valaki meghal. Azóta többet járok kontrollra, de továbbra is utálok.

2013. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a gyógyszer nem olcsó, de én inkább szednék gyógyszert, és hamar letudom az egészet, mint hogy szenvedek hetekig, nem múlik el, utána meg már 2-szer drágább gyógyszer kell...
2013. aug. 19. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!