Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Két hét után újra "bedurrantak...

Két hét után újra "bedurrantak" a szúnyogcsípéseim. Másnak is volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Két hete jöttem haza egy több napos, Tisza melletti túráról, ahol a szúnyogriasztó spray-k ellenére hülyre csipkedtek a kis vérszívó dögök. 2 napig alig bírtam aludni, annyira viszkettek a csípések, nagy vörös duzzanat lett mindegyik. Fájni nem fájtak, de iszonyatosan viszkettek és álmomban 1-2t el is vakartam sajnos, nem egyszer kellett arra ébrednem, hogy vakarózom, mint egy bolhás kutya. Aztán 3-4 nap alatt normalizálódott a dolog, a ki nem vakart csípések lelapultak, a kivakart csípések besebesedtek szépen, már el is felejtettem őket, de tegnap arra keltem, hogy az összes - nem túlzok - újra "be van durranva", ismét fel vannak dagadva, van amelyik vöröses barna, van amelyik kicsit fehérebb/sárgásabb (de nem fáj egyik sem, tehát nem hinném, hogy gyulladásról van szó, nem gennyes, próbáltam nyomkodni is) és oltárian viszket megint. De tekintet nélkül arra, hogy korábban elvakartam-e vagy nem, mindegyik újra kijött.

Iszonyat idegesítő és zavaró, a lábfejem is szét van marva, nem tudok tenni egy lépést anélkül, hogy ne akarnám csontig levakarni a bőrt.

Ti is jártatok már így? Érdemes lenne dokihoz elmennem? Évek óta nem voltam semmivel, mivel semmi bajom nem volt, nem akarnék pár szúnyogcsípéssel elmenni hozzá, elég szégyenteljes lenne. :)



2013. aug. 19. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
ha gondolod elmehetsz dokihoz. Én úgyanígy vagyok kamaszkorom óta. Hülyére csípnek a szúnyogok, napokig viszket, ha sebes még akkor is. és bizony van, hogy egy idő után elmúlik, aztán pár nap és újra viszket.
2013. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én viszont 25 vagyok és eddig soha nem tapasztaltam ilyet. Neked hány "kör" után múlnak el végleg a csípések?
2013. aug. 19. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
A második kör után, ritkán a 3. után. Mindegyiket véresre marom, mert nem lehet kibírni a viszketést. Ja és hiába kenek rá viszketés ellen bármit. Én már 50 vagyok.
2013. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, nem tudom mi van a mai szúnyogokkal, sose volt ilyen bajom. Párom folyamatosan szívja a vérem, mert régen mindig én piszkáltam, hogy legyen felnőtt és ne vakarja, bírja ki. Most meg én vakarózom naphosszat, pedig nekem általában van akaraterőm. Francba. :) Most amivel úgy néz ki sikerül alkalmanként csillapítani a dolgot az az, hogy csap alá tartom és váltakozva hideg és forró vizet engedek rájuk. Fáj, de utána nem viszket legalább.
2013. aug. 19. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!