Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Törött ujj esetén mi a teendő?

Törött ujj esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

be van dagadva, kék, nem birom hajlitani...

jobb kéz, mutatóujj...


2009. okt. 29. 12:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg elmehetnél a Baleseti Sebészetre sínbe tetetni, mert különben akaratlanul is használod és az nem jó. 1-2-3 hét sín és jobb lesz. Egyébként sós vízben áztasd, akkor kicsit lelohad a duzzanat.
2009. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Röntgen - gipsz - türelem :)

Sajnálom, rossz lehet, pláne, ha bal kezes vagy.

Nekem 4 hónapig volt a lábam gipszben, de még így is azt mondtam, hogy jobb, mintha a kezem tört volna el.

Jobbulást!

2009. okt. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
...mármint jobb kezes vagy....
2009. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Törött ujjra elég kicsi az esély hogy gipszet kapj :D Amugy szerintem nem vészes az ujj törés... mondjuk az mutató ujj törés nem a legjobb :P Nekem a kisujjam tört el a jobb kezemen 3 hét sín volt és utána is görbe maradt de nem fájdalmas
2009. okt. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Törött ujjat nem gipszelnek. Esetleg bekötik, hogy kímélve legyen. Fájdalomcsillapító és pihentetés a terápiája.
2009. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg begipszelik, ha tényleg eltört. Lábujj az, amit nem gipszelnek. Elmész a szakrendelőbe, traumatológia, ott megnézik, csinálnak egy röntgent és ha törés vagy repedés látszik rajta, akkor kapsz egy szép kis gipszet rá. Nekem már kétszer volt ujjtörésem, és begipszelték. Ráadásul a szomszédos ujjat is hozzágipszelik a jobb rögzítés miatt, így elég kellemetlen lesz vele, de ki lehet bírni, nem olyan nagy dolog.
2009. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon ritka hogy begipszelik és szerintem semmi értelme begipszelni... volt olyan ismerősöm akinek eltört az ujja és lese szarta :D Úgy úszott hogy szigszalaggal összekötötték a törött ujját meg egy másikat, és semmi baja sincs már
2009. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Jaja, szerintem se gipszelik. Inkább csak bekötik.
2009. okt. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
25%
törött hüvelykujjamat begipszelték, először merevítősgipszet kaptam csak, aztán rendeset csuklóig....hidd el begipszelik az ujjakat is, elég sokat szívtam miatta..
2009. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
mutatóujjnál nem gipszelnek, hüvelykujjnál más a helyzet
2009. okt. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!