Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hormon illetve pajzsmirigy...

Hormon illetve pajzsmirigy vizsgálat csak vérből lehetséges? Volt már közületek valaki ilyen vizsgálaton?

Figyelt kérdés

Nagyon gyanítom, hogy ilyesmi baj van velem. Egyszerűen, mostmár tényleg hihetetlen, hogy mennyire könnyen hízok és milyen keservesen megy le 1-2 kiló is. Már teljesen el vagyok keseredve. Próbáltam mindent, kalóriaszámlásáls, fehérjediéta, paleo, mozgás, minden, de egyszerűen 65 kiló alá nem megy a mérleg ha belegebedek se. És ez azóta van így, hogy fogamzásgátlót szedtem(már nem szedem jó ideje)

Gondoltam, hogy elmennék egy kivizsgálásra, de az a baj, hogy rettenetesen félek a vérvételtől, nem tudom rávenni magam, hogy önszántamból elmenjek. Másképp nem lehet kivizsgálni az ilyesmit?

És ha pl elmennék és kiderülne, hogy ilyesmi problémám van, arra mi a megoldás? Kapok valami gyógyszert, ami helyrerakja és könnyebben fogyok? Ha nem fogyóznék tuti 100 kiló felett lennék olyan iramban tudok hízni(2 hét alatt 5 kilót híztam normális táplálkozás mellett)


2013. júl. 25. 20:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Annó engem elküldtek 17 évesen vértételre, aminek része volt a pajzsmirigy hormonszintje is. Lövésem sincs van-e más módszer rá, de valóban annyi, mint egy normális vérvétel. Megoldás minden bizonnyal a hiányzó hormont pótló gyógyszer. Jó eséllyel tabletta... Nincs benne semmi vészes ;) Elmész, lecsapolnak és mehetsz is. 5 perc sem volt :) Addig örülj, amíg nem úgy jársz, mint én...vérvétel közben elájult a nővér. :D
2013. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyet betegséget vérvizsgálattal lehet diagnosztizálni. Miután kiderült , hogy beteg vagyok , többször is vettek vért , hogy megnézzék a gyógyszer mennyire hatott. Nekem tiroxint kell szednem. A gyógyszer segítségével lefogytam 68 kg-ról 65 kg-ra de utána semmi stagnáltam. Utána egy évvel később lefogytam 60 kg-ra de azért már én tettem érte és nem a gyógyszer miatt volt. Szóval hiába a gyógyszer nem fog túl sokat segíteni szerintem (bár ki tudja a te esetedben lehet h más lesz , ha pajzsmirigy beteg vagy e, hisz nem vagyunk egyformák . )Pedig én sem eszek annyit, hogy ilyen sok legyen a súlyom. legyek.
2014. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!