Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Buta kérdés, de viszont nem...

Buta kérdés, de viszont nem jöttem még rá a válaszra! Hogyan fér el bennünk a kaki? Hol helyezkedik el?

Figyelt kérdés

Ennek van egy külön helye? Vagy a végbél végénél gyűlik össze? Hogyan ragad össze? Hol helyezkedik el?

Esetleg akinek van egy kis ideje egy emberi szervezeti képen bejelölhetné photoshopon vagy painten piros körrel vagy valami.

És mért épp barna színű?



2013. aug. 23. 16:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*miért
2013. aug. 23. 16:09
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

a vastagbélről hallottál már?

hány éves vagy?

2013. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azok az anyagok, amiket a szervezet nem tud felhasználni és feleslegesnek, vagy károsnak érzi, eltávolítja a külvilágba. Ilyen a húgy és a széklet is.

A bél perisztaltikus (vagyis olyan féregszerű) mozgást végez. Egy nap 2, maximum 3 ilyen "megmozdulás" zajlik le, ez küldi egyre közelebb a végbélhez a kakit.

Nem tudom, miért barna színű :D

Majd ha idősebb leszel, úgyis tanuljátok biológiából. Nekem már jó rég volt, de még mindig emlékszem minden részletére :)

A bélben amúgy számos baktérium is megtalálhatók, amik segítik a széklet összetételét olyanná alakítani, amilyenné kell :)

És itt szívódnak fel a mikrotápanyagok is. (pl vitamin, sók)

2013. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*javítás:

nem a vastagbélhez, hanem a végbélhez küldi, elnézést :) figyelmetlen voltam, elgépeltem.

2013. aug. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
azért barna szinű mert eleve ha sok különböző szint összekeversz abból midnig barna lesz, plusz az enzimek amik lebontják azoktól is. Hogy hol helyzekedik el? a vastagbélben ez egy több méter hosszú cső.
2013. aug. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mért épp abban az időben jön ki 'amikor kijön'? Mi készteti erre? Vagy mitől van az hogy néha 2 nap után jön. Néha pedig 5-6 nap után?
2013. aug. 23. 16:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért fér el, mert a hasüregben sok hely van, és nagyon rugalmas szerveket tartalmaz. A széklet normál esetben a vastagbélben helyezkedik el.


Abban a cikkben, amit linkeltek feljebb, benne van a kérdéseidre a válasz.


A barna szín az epe és az epefesték miatt van, amely halott vörösvértestekből jön létre.


Ha nem lenne világos a cikkből, azért jön valamikor lassabban, valamikor gyorsabban, mert a vastagbél mozgása le tud lassulni bizonyos anyagok hatására, mint pl. az opioidok. Pl. ha valaki sok fehér kenyeret és sajtot eszik, annak le fog lassulni a vastagbél-mozgás, ugyanakkor pl. az őszibarack és a szilva erősen fokozza az ún. bélperisztaltikát.

2013. aug. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bocs, természetesen nem az őszibarack, hanem a sárgabarack.
2013. aug. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Úristen?Ez komoly?:)
2013. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!