Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzalmasan viszkető ekcéma,...

Borzalmasan viszkető ekcéma, mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Pár hete több helyen is kijött rajtam, a legdurvább a mellkasom alsó részén baloldalt egy foltban, nedvedzik is, már véresre vakartam, kenőcs se enyhíti, a bőrömet le tudnám nyúzni miatta.

Van még az alkarom külső felén szintén egy foltban is, az kevésbé viszket és száraz, de az is eléggé kényelmetlen.


Elvileg allergia lehet orvos szerint, de se semmi olyat nem használok, eszek vagy iszok amit régebben ne tettem volna, gőzöm sincs mitől lehet és hogy mivel mulasszam el, vagy legalább a viszketést mivel enyhítsem. Tippek?



2013. aug. 23. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen ettől szenvedek (most is vakarózom mindenhol), az egyetlen gyógyszer, ami valamennyit használ, a régi jól bevált Suprastin tabletta, de csak receptre kapható.

Külsőleg Fenistil gélt kapsz vény nélkül, vagy az orvos írhat fel szteroidos krémeket.

Elsőként persze allergia-tesztet kéne csináltatni.

2013. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szteroidos krémet használok, mondjuk nem valami régóta, lehet hogy azért nem használ még.

Addig is próbálom elviselni de baromi nehéz.

2013. aug. 23. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Még a Calcium pezsgőtabletta enyhítheti a tüneteket.
2013. aug. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem gyerek korom óta súlyos ekcémám van/volt. Kezdj el ligetszépe kapszulát szedni, nekem 2-3 nap alatt elmulasztotta. Korábban mindig szteroidos krémet kaptam, amitől a vízhólyagok begennyesedtek, én meg jókat szórakoztam vele, hogy kinyomogattam..még több lett, kirepedt...stb. Mióta - véletlenül kiderült, hogy a ligetszépe jó rá - ha előjön, csak szedem pár napig és kész
2013. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!