Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen altató használna?

Milyen altató használna?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy a munkahelyen kell aludnom, ahol elég nagy a hangzavar, illetve nagy a mozgolódás körülöttem. Ezen felül van, hogy akkor kellene aludnom, amikor még javában dúl bennem a frissesség. Sajnos ekkor képtelen vagyok elaludni, így amikor kelnem kellene, akkor kezdek el fáradni. Sajnos ezt nem tudom más alvásidő beosztással megoldani, így altatót szeretnék ezeken az alkalmakon használni. Penicillin allergiám van, ezt nem árt tudni.

Alvás közben elég nagy a zaj, illetve a kollégák sürögnek, forognak körülöttem (olyan, mintha a szigeten a színpadnál, a hangfalak mellett akarnék aludni, miközben pogóznak...legalábbis érzésre ilyen:P). Milyen altatót ajánlanátok, ami nem csak az elalvást segíti, de legalább 1-2 órára kiüt és nem is ébredek fel a hirtelen érzékelt dolgokra (van olyan, h véletlenül megböknek, mert nem férnek el, meg ilyenek). Hetente kb 1x lenne rá szükségem..


Elsősorban vény nélküliek érdekelnének, ha van ilyen. Ha nincs, akkor kénytelen leszek elmenni dokihoz felíratni, csak ott mindig órákat kell várnom:(


Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

a recept nelküliek nagy nullak.de muszaj aludnod?

orvos nem tudom hogy egyatalan felír e ilyenre ha ezt elmondod.

2013. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudtommal aludni nem árt az embernek:)

Igen. A dolog úgy néz ki, hogy a helyszínre megyünk, előkészülünk, ami pár óra (mondjuk 3-4), utána pihenek (2h minimum), majd 8-10-12h munka. Ezt például a hét közepén.

Szóval, igen, kellene aludnom. Mivel ez nem olyan gyakori, ezért a függőségtől nem aggódom.

2013. aug. 25. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Melatonint vegyél, az legalább nem méreg és nagyon jó.
2013. aug. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyen zavaró környezetben csak a "kiütős" altatók jöhetnének szóba (pl. Dormicum), nem a mostanság elterjedt szerek. Viszont ezektől is minimum(!) 6 óráig kába leszel (kb. annyira, mint egy mattrészeg ember, hogy járni is alig tudsz), ami kifejezetten balesetveszélyes.


A "két órát minden körülmények között végigalszom, de utána semmi bajom" elvárás maximum Propofol-os iv. narkózisra igaz, de ehhez már kell infúziós pumpa, aneszteziológus stb, vagyis még receptre se tudod kérni, mert úgyse tudnád használni.

2013. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

" elvárás maximum Propofol-os iv. narkózisra igaz, de ehhez már kell infúziós pumpa, aneszteziológus stb, vagyis még receptre se tudod kérni, mert úgyse tudnád használni."


Propofol veszélyes, csak korhazakban műtétek előtt hasznalhato!

RIP Michael Jackson

2019. júl. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!