Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt gondoltátok volna, hogy a...

Azt gondoltátok volna, hogy a szobafestő mázoló szakma nagyon káros az egészségre? :-o Én mindig gondolkoztam rajta, hogy annak megyek mert az unokatesóm azt csinálja Ausztriában és tisztán havi minimum 600. 000 ft-ot keres vele.

Figyelt kérdés
Én olyan kötetlen kreatív szakmának gondoltam. A glettelés utáni csiszolástól tartottam egy kicsit. Egy hajszál választ el tőle, hogy jelentkezzem egy 6 hónapos OKJ-s képzésre. De az egészségem mindennél fontosabb számomra.

2013. aug. 26. 14:25
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

Nekem apukám autófényező, így egész gyermekkoromban a festékszag volt a friss levegő. Mikor elköltöztem, akkor a szobafestő csak így nézett rám hülyén, hogy hogy nem fulladok meg a festékszagtól, mikor ő is alig bírja.:D

Tény, hogy nem a legegészségesebb, viszont apukám lassan 60 éves, 14 éves kora óta egy zárt műhelyben fényez egész nap, és makkegészséges, pedig ő még több festéket szív be, mint egy szobafestő. Bár rengeteget mozog, hiszen a csiszolás nem is gondolnád milyen nehéz fizikai munka.

Általában úgy is nyitva lesz az ablak, akkor kérsz szünetet amikor szeretnél, nem életveszély ez.

2013. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Le a Kalappal az apukád előtt. Sokan azt mondják, hogy maszkban kell csiszolni a falat úgy nem szívnak be annyi port. De azért 8-12 órát maszkban csiszolni eléggé macerás lehet.
2013. aug. 26. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!