Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most mi a véleményetek a...

Most mi a véleményetek a H1N1-ről? Még most sem féltek tőle? Nekem lassan se éjjelem-se nappalom, félek tőle, féltem a gyerekeimet. Néha úgy érzem beleörülök az aggodalomba, mi lesz ha elkapjuk. Stb A család szerint h. lye vagyok. Szerintetek is?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 21:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

én nem félek tőle

21/f

védőoltást se adok be

2009. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szépen kérlek ne haragudj meg, de igen hülye vagy.

Ennyi erővel attól is félthetnéd őket éjjel nappal nehogy lenyeljenek valamit, vagy az oviban vagy akárhonnan leessenek valahonnan és betörjék a fejüket.

És emiatt se éjjeled se nappalod? tudod sokkal duvábbvírusok vannak, amikről nem is tudsz, amiket nem is ismersz, és egy csomó ember hordozza, egy csomóan aktív TBC-vel járkálnak az utcán,....

2009. okt. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nyisd már ki a szemed!

Ne csak a szenzációhajhász bulvárhíreket lásd meg! Millió helyen leírták, hogy semmivel nem veszélyesebb a malacinfluenza (gy.k. h1n1, sertésinfluenza), mint a sima, hétköznapi téli influenza.

Vagy talán egy sima influenzajárványtól is betegre aggódod magad?

Ezzel nem azt mondom, hogy akár a sertésinfluenza, akár a sima influenza ne lenne veszélyes, de nem ennyire, hogy bele kellene betegedni az aggódásba (úgy, hogy még el sem kaptátok).

Egyébként meg egy jótanács: szerintem egy pszichológussal beszélj, mert nem fog jót tenni, ha egy jóformán semmiség miatt ennyire kiakadsz.

2009. okt. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
nem hülye vagy, csak túlparázod. személy szerint engem nem érdekel, ha esetleg elkapom, és meghalok, vagy a családból valaki, akkor ez van, fölösleges ezen idő előtt rágódni.
2009. okt. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
én sem félek, védőoltást sem adatom be. mért félsz ennyire?
2009. okt. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
jah, eü-s vagyok...
2009. okt. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nem félek tőle,az oltás se kell. ez a gyógyszergyárak hülyítése.

15/L

2009. okt. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Én sem félek tőle. Olyan mint bármelyik másik influenza.

Amúgy meg jómagam kb. vasból vagyok, legnagyobb influenza járványok idején sem kaptam el semmit soha, pedig mindig mindenkit puszival köszöntök, iszom egy pohárból/egy üvegből a barátaimmal, stb. Legkomolyabb betegségem mindig az, hogy évente egyszer megfázom, és két napig dől a taknyom, de még lázam sincs soha. Úgyhogy én a h1n1-gyel is úgy vagyok, hogy mi az nekem :) Jut eszembe, gyerekkoromban egyszer egy hétig vizes zokniban jártam iskolába télen, hogy megfázzak és ne kelljen suliba mennem, de semmi bajom nem lett :D Na ha meg mégis influenzás leszek, maximum szitkozódok magamban, hogy nem tudom a dolgomat csinálni, mert otthon kell gubbasztanom betegen, de az kizárt, hogy én egy ilyen kis vacak miatt beadjam a kulcsot, nekem ennél komolyabb ellenfél kell :)


Van egy 2 éves fiam, aki nagy valószínűséggel az én immunrendszeremet örökölte, mert két év alatt nála is maximum megfázásos orrfolyás volt holmi nyitvafelejtett ablak miatt. Ami ugye szintén nem vírusos dolog. Bölcsis már két hónapja, de még semmit nem kapott el. Különben 1 éves kora előtt még csak az orra sem folyt sosem. Ja és 6 hetes volt, amikor mi már busszal jártunk bevásárolni, mert hát nem volt, aki elmenjen, és utólag világosítottak fel, hogy influenza járvány volt akkor is. Én nem is tudtam róla. Szóval asszem a gyerek is vasból van :)

Úgyhogy én nem aggódom. Egyrészt azért sem, mert nem hiszem, hogy elkapnánk egyáltalán. Másrészt, ha elkapjuk valami csoda folytán, az maximum szívás, meg kellemetlen, de a h1n1 nem egy halálos betegség (ne tévesszen meg, hogy vannak halálos áldozatok, ez a sima influenzánál is előfordult már, csak olyankor nem számolgatják), az ember fekszik, szedi a gyógyszerét, iszok sokat és meggyógyul.

2009. okt. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire veszélyes?A mai híradóban hallotta,hogy Ukrajnában már 40.000 ezren betegedtek meg az új influenzától,és már meghalt közülük 10 ember.És ott nincs oltás.Ha olyan veszélyes lenne,mint ahogy mondják,akkor legalább 10.000 embernek kellett volna meghalnia.Énsem oltatom be magam sem a családomat.Ha fáh a feje,vagy a torkom,iszom mézes teát,eszem sózott,ecetes vöröshagymát,ha belázasodok,akkor veszek be 1-2 kalmopirint,és jól kiizzadok.Két nap múlva kutyabajom.Ezt a gyógymódot már több,mint 10 éve alkalmazom,és nem vagyok beteg 2-3 napnál tovább.
2009. okt. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

21:32: úgy, ahogy mondod. Nagyon sajnálatos annak a 10 embernek a halála, na de számoljuk csak ki, hogy az egy Ukrajna méretű országra nézve mekkora veszélyt jelent az egyes emberekre! Bőven egy ezrelék alattit. Nagyságrendekkel nagyobb a veszélye, hogy a zebrán elcsap egy kamion, mint hogy valami bajod legyen a dísznóinfluenzától.

Na meg ahogy írta valaki előttem, sokkal félelmetesebb betegségeket hordozó emberek is szabadon mászkálnak az utcán, nem hiszem hogy a h1n1 az, amitől ennyire rettegni kéne.

2009. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!