Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért jön ránk a köhögési...

Miért jön ránk a köhögési inger ha túl mélyre toljuk a fülpiszkálót a fülünkben? Vagy mondhatnám úgyis: mi az oka annak, hogy köhögünk amikor fülünket pucoljuk? :O

Figyelt kérdés
szakértői választ várok nem szimpla tudatlan bugyuta kommenteket egyesektől!
2013. aug. 27. 07:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyet még soha nem tapasztaltam - szóval lehet, hogy TE egyedi eset vagy.
2013. aug. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A fül összeköttetésben van a garattal,de ilyet még én sem tapasztaltam. Amúgy meg nagy butaságot csinálsz,ha úgy pucolod a füled,h belenyúlsz. Előbb-utóbb fül-,orr-,gégészeten fogsz kikötni,mert a belenyúlkálással beletolod és "betömöríted" a fülzsírt a füledbe,amit ki kell majd mosni. Csak a füled külső részét piszkáld,belül elég ha heti 1x közepes vízsugárral, a fejedet arra az oldalra hajtva amelyiket éppen mosod,kizuhanyozod meleg,de nem forró vízzel.
2013. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 1# ! Nem vagyok egyedi eset, próbáld ki én azt mondom! Önkéntelenül is köhögsz! Azért mert te még ilyenről nem hallottál az megint más.

Kedves 2# ! Szóval ez sztem vmi természetes reakció, vmi védő mechanizmus lehet a szervezet részéről, hogy megóvja a további sérülésektől a fület és a fül belső szerveit pl. a dobhártyát! Tényleg, nem az lehet h elérem a dobhártyámat??? És azért jön ez az inger? Igazad van, tudom, h nem szabadna a fülembe belenyúlnom mert csak betolom a zsírt, erre való az Audi Spray amit fogok is majd venni! Addig meg inkább vízzel mosom, mert még a végén bekövesedik oda a zsír, úgy mint anno tesómnak és akkor aztán nagy baj van! A sok belül felgyülemlett fülzsírtól nem károsodik a hallás?

2013. aug. 27. 09:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Természetesen igen,de csak addig míg ki nem mossák.

De ne is gyulladhat a fül tőle és az már komolyabb probléma,úgyhogy tényleg felejtsd el.

2013. aug. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, és még soha nem kellett köhögnöm, most sem, pedig direkt kipróbáltam.
2013. aug. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a zuhanyt! Persze ne túl erősen,mert attól is sérülhet a dobhártya. Én mindig úgy mosom ki a fülem,nem használtam még Audio Spary-t. Mégis mikor a mandulámmal voltam OFG-n,az orvos belenézett a fülembe és azt mondta nagyon szép tiszta,és nincs benne felgyűlt cerumen.
2013. aug. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, tényleg begyulladhat, nem egy jó megoldás ez a fülpiszkálós módszer! :S Csak legtöbben már megszokásból is így tisztítjuk a fülünket, én is már gyerekkorom óta...Mégsem volt belőle (eddig) komolyabb bajom...Hál istennek...ezt azért le kell kopogni...jó, egyszer begyulladt a fülem, de az csak azért, mert az influenza vírus, v vmilyen vírus ráhúzódott, amikor tele volt az orrom és megvoltam fázva. DE segített a "meleg sós zoknis" terápia (zokniba teszel jó sok sót, felmelegíted és azt teszed a füledre). Persze azért orvosnál is voltam. Én nem tudom én tényleg köhögök ha olyan helyre nyúlok, ez olyan mintha a torkodba próbálnál ledugni vmit és reakcióként jön az öklendezés...a fülben is vannak ilyen csillók mint az orrban nem? Hát megpróbálok tényleg CSAK a zuhanynál maradni, ahogy itt azt mindannyian tanácsoljátok, kevésbé károsabb is, nem veszélyesebb mint a fülpiszkáló amivel még sérülést is lehet okozni A víz meg úgyis kifolyik!:P Köszönöm az eddigi javaslatokat! :)
2013. aug. 27. 21:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves első! Rám se jön rám mindig a köhögés, ez tény és való, csak időnként, de akkor nem tudom miért?! Talán mert bevizezem a fülpiszkálót azért? :O Meg maximum nem köhögsz ha mélyre dugod hanem FÁJ inkább! Én azért szoktam bevizezni h könnyebben be csússzon, rá tudjon tapadni a zsír, sosem szárazon tolom be, meg hát ez nekem olyan megszokás már, olyan mintha száraz fürdőszivaccsal mosakodnék -.- (csak példa volt). Am tudtátok azt, h a fülzsír az egy természetes dolog?? És annak ott kell lenni? Mert megvédi a fülünket? Ha nem is pucolná vki a fülét soha, akkor sem hiszem h annyi zsír felgyülemlene h ne halljon tőle az ember:D Egy idő után sztem beindul a szervezet öntisztító folyamata...
2013. aug. 27. 21:37
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen,ez így van. Nem is kellene belül tisztítani,mert a fülzsír azért termelődik,h a fülbe jutó szennyeződéseket "kimossa". A fülzsír normál körülmények között kifolyik és ezért elég kívülről tisztítani.
2013. aug. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Na már ezzel is okosabb lettem :D
2013. aug. 28. 07:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!