Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap este kicsit fájt a...

Tegnap este kicsit fájt a torkom, ma reggel felkeltem, és fel van dagadva az egész nyakam, és amikor nagy levegőt veszek iszonyatosan fáj a torkom. Ez mitől lehet? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Meg minden nyelésnél fáj az egész. És mindig olyan érzésem van mint ha gombóc lenne a torkomba és úgy is néz ki, mert fel van dagadva az egész egy helyen. Ez mitől lehet? Mit csináljak?Ilyen még sosem volt nekem, és nagyon be vagyok parázva hogy mi lehet a gond. Gyorsan kéne a válasz.
2013. aug. 27. 07:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ez lehet mandulagyulladás?
2013. aug. 27. 08:07
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem a mandulám csinál ilyet. Spuri az orvoshoz, ír majd antibiotikumot, vagy ha nagyon nem tudsz nyelni semmit (még a saját nyáladat se, ahogy nálam szokott lenni), akkor injekció. Nem vészes, sokkal kibírhatóbb, mint a gyógyszer lenyelésével való küszködés.
2013. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet sima megfázás is, nekem is épp ez van.

De lehet persze mandulagyulladás, simán.


Mit csinálj? Menj el orvoshoz!


Addig pedig vegyél be egy Aspirint (vagy hasonlót, amit szedni szoktál), és szopogass valami torokfájás-csillapítót, pl. Mebucaint.

2013. aug. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Soha nem volt? Szerencséd va :)

Igen.mandula,ill. torokgyulladásod van. És gyorsan menj orvoshoz. Antibiotikum fog rá kelleni. A torokfertőtlenítő ilyenkor kevés.

2013. aug. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de ilyen létezik hogy egyik napról a másikra? mert tegnap még semmi bajom nem volt, ma meg már iszonyatosan fel van dagadva
2013. aug. 27. 08:25
 6/13 A kérdező kommentje:
utánaolvastam és ez mandulagyulladás lesz, mivel a hideg is ráz, be is lázasodtam(úgy érzem) és ezek a mandulagyulladás jelei
2013. aug. 27. 08:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze. A kórokozó már ott bujkált benned előbb is,mostanra betegített meg.
2013. aug. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
de akkor miért van bedagadva az egész légcsövem?
2013. aug. 27. 08:36
 9/13 A kérdező kommentje:
plusz a fejem is fáj nagy levegővételnél
2013. aug. 27. 08:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Jajj, ne vergődj már!

Beteg vagy, menj orvoshoz.

Most komolyan minden egyes tünetedre egyesével rá fogsz kérdezni?

Mint mondtam: vegyél be Aspirint, szopogass valamit, és menj orvoshoz (az első kettőt "gyorssegélynek".


Nekem amúgy ugyanez volt szombaton, 39°C-os lázzal, vasárnap meg tegnap is pocsékul voltam, mára jobban vagyok. Orvoshoz nem mentem.

Csak megfázás volt.


Nem feltétlenül kell a legrosszabbra gondolni, mert egy sima náthától is érezheti úgy az ember, hogy most azonnal elhalálozik...

2013. aug. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!