Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a valószínűsége hogy...

Mennyi a valószínűsége hogy megint begyulladna?

Figyelt kérdés

Augusztus elején bekerültem a kórházba, vakbélgyulladással. Szerencsére gyógyszeres kezelést követően elmúltak a panaszaim. Azonban egyik simerősöm bogarat ültetett a fülembe, mondván hogy ha ez előjön akkor nagyon valószínű hogy máskor is előjön és akkor műtenek. Az orvosok persze nem mondtak nekem erről anno semmit, kiírt egy gyógszert és kezembe nyomta a zárójelentéssel együtt.

A másik: Valóban annyira fájdalmas a műtét? Az egyik ismerősöm azt mondta, hogy a varratszedés borzasztó fájdalmas..(neki szabályszerűen kitépkedte az ovos, mert nem kapott semmi pénzt.)



2013. aug. 27. 14:22
 1/9 anonim ***** válasza:
A műtétet altatásban végzik, tehát nem érzel fájdalmat és a varratkiszedés nem fáj, legfeljebb egy pillanatnyi szúró érzést, ne hagyd magad hülyíteni.
2013. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Félős vagyok, bár a fajádalmat elég jól tűröm. Attól tartok leginkább, ha egyszer bekövetkezik, hogy hetekig "dög" leszek itthon. (mamám szavaival élve; nála a dög az aki nem tud valamiért dolgozni)
2013. aug. 27. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A féregnyúlvány (ez gyullad be) eltávolítása manapság laparoszkóppal történik. Rutin műtét, két három pici 1 centis vágásból megoldják. Mivel picik a sebek, ezért a varratszedés sem olyan bonyolult és fájdalmas dolog. Továbbá ezt a kitépkedős varratszedést nem igazán tudom elképzelni. A varratszedés alapból úgy néz ki, hogy a fonalat elvágod majd kihúzod. Ha gyorsabban csinálod, akkor rövidebb ideig fáj.
2013. aug. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én sem. De a lány sírva mesélte, mennyire fájt neki.
2013. aug. 27. 16:52
 5/9 A kérdező kommentje:
És egyáltalán..mennyi pénzt illik ilyenkor adni az orvosnak?
2013. aug. 27. 16:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy harminc perces műtétért? Szerintem semmit. De kérdezd meg tőle. Megjegyzem a varratokat akár a háziorvosod is ki tudja szedni.


Üdv: egy orvostanhallgató

2013. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A mi háziorvosunk táv vizsgálattal gyógyít. :D Azt meg tudod mondani, hogy valóban előjön a későbbiekben is ez a dolog?
2013. aug. 27. 17:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok jós. :-) Továbbá abban sem vagyok biztos, hogy vakbél volt. Nehéz diagnosztizálni.
2013. aug. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kár. :D Majd eldől.
2013. aug. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!