Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A biológiai halál beálltakor,...

Deadre kérdése:

A biológiai halál beálltakor, az érzék szervek milyen sorrendben állnak le?

Figyelt kérdés
Ugye az agy nem csak puff kikapcsol ilyenkor, hanem szépen "lassan" leáll. Én ugy hallottam, hogy az érzékszervek is így folyamatosan állnak le.

2013. aug. 30. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem "megerősített" infó, de ha jól emlékszem, valami olyat hallottam, hogy először a látás, legutoljára a hallás. Kb. ájuláskor tesztelheted is (fordított sorrendben jönnek vissza :) ). A többi közte elég bizonytalan, azt hiszem, ízérzékelés, szaglás, tapintás/hőérzékelés a sorrend. De mondom, ezt csak hallottam valahol, most nem is néztem utána pontosabban.
2013. aug. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) én is mintha hasonlót halottam volna:)
2013. aug. 31. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:

A klinikai halálból visszatértek beszémolói szerint van űgy, hogy valóban eszméletvesztés következik be, aztán az ember magához tér, de már a fizikai testén kívül, és van újra látás, sőt, sokkal élénkebb, mint "az életben" volt, míg pl. hő-, súly- vagy mozgásérkékelés nem nagyon. Mások úgy élik át a halált, hogy nem észlelnek szakadást az érzékelésben. Illetve a hallás nem pont úgy működik, mint ideát, előfordulnak hangok, sőt, zene, de a kommunikáció másokkal már nem hallás, hanem a gondolatok közvetlen érzékelése útján történik, még fizikailag "élő" személyekre is kiterjedően (sőt, van, akinek ez a képessége visszatérése után is megmarad). A látással kacsolatban arról is beszámolnak, hogy többirányú lesz, nemcsak előre, de minden irányba látnak egyszerre, sőt, irdatlan távolságra is. A földőt elemelkedve, magasabb síkokon - már persze aki képes oda följutni - látás, hallás, gondolatok fölfogás el sem különül egymástól, valamiképpen egyben van, egyfajta multimimenzionális észlelés formájában. Sőt, a spektrum is szélesebb, több szín és árnyalat észlelhető, mint itt. Fizikai észlelésünk állítólag sokkal lefokozottabb, mint az anyagtól megszabadulva, odaát.

Aki persze rosszul alakította az életét, annak szürke, tompa, homályos minden a másik oldalon.

2013. szept. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!