Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Tegnap délután holtan találtam...

Tegnap délután holtan találtam nagymamámat. Nem törtem meg, sőt ürességet érzek egyenlőre. Mintha álmodnék. Ez normális? 23/F

Figyelt kérdés
23 éve velem és édesanyámmal élt, és most nem tudom h ez az "üresség" miért van... Nem vagyok szomorú, nincs bennem negatív érzelem... egyszerűen nem értem...

2013. jún. 7. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen normális. Még nem fogtad fel. Később sokkal rosszabb lesz - sajnos -.
2013. jún. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Velem is mindig ez van, aztán ahogy telnek a napok és feldolgozom, hogy tényleg nincs többé, úgy jönnek ki az érzelmek is.
2013. jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos ismerős az érzés. Részvétem.
2013. jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez volt az első reakció nálam is, később jött elő a fájdalom, a gyász. Őszinte részvétem.
2013. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem! Igen ez az első döbbenet. Sokan voltunk így vele.
2013. jún. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nemrég jött a hír,hogy édesanyám,nincs többé,napokig azt hittem,ez csak egy álom,tulajdonképpen fel sem fogtam.Egyszerűen nem kaptam szikrát,sem sírni,sem beszélni nem volt erőm.Aztán amikor egy este lefeküdtem aludni,valami furcsa érzés szorongatta a mellkasomat.Akkor jöttem rá,hogy tényleg nincs tovább.Hogy nem álmodom.Sírógörcsöt kaptam.Ezt az érzést senkinek sem kívánnám legszívesebben.
2013. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez egy furcsa dolog,mert ez az üresség érzés normális,halálesetnél,vagy,ha kiszeretsz valakiből,akit azt hitted imádsz.


Nem tudom megmagyarázni miért van.Talán,mert úgy érzed hazugság az egész és ezért érzel ürességet.Pedig nem.


De te is megmagyaráztad a dolgot,mintha álmodnék!Vagyis a tudatalattid nem azonosul vele és NEM AKARJA VALÓSÁGKÉNT felfogni.Ergo: normális énvédelem.

2013. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ó, szegénykém... :( Őszinte részvétem.


Teljesen normális. Úgy hívják azt az állapotot, amiben most vagy, hogy a gyász első szakasza: a sokk állapota.

Sokkos vagy, ez majd kicsit felenged, a temetés után pedig elkezdőik a gyász.


Keress rá a neten a "gyász", "gyászfolyamat", "a gyász szakaszai" kifejezésekre. Most nem biztos, hogy fel is fogod ésszel, amit olvasol (a sokk lebutítja az embert), de később majd ez előjön és segít.


(Én is gyászolok. Nem könnyű, de muszáj.)

2013. jún. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem.

Ez teljesen normális. Amikor apukám meghalt, akkor én is csak ürességet éreztem. A temetésen is olyan voltam, mint aki ott sincs, csak néztem ki a fejemből. Mint egy robot.


Aztán jöttek a hétköznapok, és kezdtem felfogni, hogy valóban meghalt, és akkor jött a kiborulás.


Sajnos tényleg csak rosszabb lesz.

Rengeteg erőt kívánok neked az elkövetkező nehéz időszakhoz.


24N

2013. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Skywalker33 ***** válasza:
100%

Halihó,


teljesen normális.

A társadalom elvár bizonyos viselkedést tőlünk ez ne befolyásoljon.

Ráadásul a nagyi jobban él mint valaha, nincs halál, gondolataidat tarts szépen ha rá gondolsz az segíti :)


Részvétem! Hiszen azért a veszteség az veszteség.

t.

2013. jún. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!