Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Biztos unalmas már a téma, de...

Biztos unalmas már a téma, de kíváncsi vagyok, elnézést! Máshogy éltek, most hogy itt ez az új vírus? Változtattatok valamin? Ugyanúgy jártok mindenhová? Bocsi, de tényleg érdekel. Mert én ugyanúgy imádok csavarogni.

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 11:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én ugyanúgy élek.

ha ennyire rettegnék ettől az influenzától, akkor egész nap csak feküdnék az ágyban, mert kb annyi az esélye hogy elkapom, minthogy elüt egy autó.

ha elkapom, meggyógyulok. :)

C-vitamint szedek, Béres-cseppet, és amúgy is erős az immunrendszerem.

tehát ugyanúgy élek, nem gátol semmiben.

2009. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy élünk és ezen nem is vagyok hajlandó változtatni. Sajnos nem egy tbc jár kel az utcán közöttünk, beleköhög a levegőbe a villamoson, buszon, tömött metron és mi még csak nem is sejtjük, milyen veszélyes az illető.

Pont egy influenza vírus miatt zárkózzunk be az otthonunkba? Marhaság.

2009. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bocs, "tbc-s"
2009. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért változtatnék? A sima influenzában is többen halnak meg évente, csak most ez a h1n1 lett nagyon felfújva és nem is értem, hogy miért.

Ha minden nyavajától ennyire paráznék akkor egy steril üveggömbben élném le az életem.

2009. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

NEM ÉRTEM...

Az Országos Epidemiológiai Központ Tájékoztatója

az influenza surveillance adatairól

Magyarország


2009. 43. hét



2009. október 19-25. között az előző héthez viszonyítva mintegy 15%-kal csökkent Magyarországon az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma (14 200) a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentéseinek alapján végzett becslés szerint.

A betegek 56%-át a Közép-magyarországi Régióban regisztrálták: Pest megyében

100 000 lakos közül 425, a Fővárosban 201 betegnél diagnosztizáltak influenzaszerű megbetegedést az orvosok. E két területen kívül az országos átlagnál (142,1%ooo) magasabb morbiditást Hajdú-Bihar (186,8%ooo), Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében (161,6%ooo) észleltek.

A 43. héten orvoshoz fordult betegek kor szerinti megoszlása az előző hetihez hasonlóan alakult: 22,8%-a 0-14 éves gyermek, kevesebb mint fele (46,4%) 15-34 éves fiatal felnőtt volt, a 35-59 évesek aránya 23,1%, míg a 60 éven felülieké 7,7% volt.

A 43. héten 101 influenza gyanús betegtől küldtek vizsgálati anyagot virológiai vizsgálatra, 20%-kal többet, mint az előző héten (84). A minták egyharmada továbbra is a sentinel orvosoktól, kétharmada pedig egyéb egészségügyi szolgáltatóktól érkezett. A minták közül 89 az OEK Légúti vírus osztályára, 6 az ÁNTSZ Dél-dunántúli, 6 minta pedig a Dél-alföldi és az Észak-magyarországi

regionális intézet víruslaboratóriumába érkezett.


A sentinel orvosok által az OEK Légúti vírus osztályára beküldött 36 légúti minta közül 5 volt influenza A pozitív (NT), a pozitivitási arány 13,9%-nak felelt meg.


A hagyományos beküldés keretén belül beérkezett 65 mintából kilenc (13,8%) bizonyult influenza A pozitívnak (9 H1N1v).

A héten összesen 14 betegnél igazoltak influenza A fertőzést, 9 esetben az RT-PCR vizsgálat influenza A(H1N1)v vírust azonosított. A pandémiás influenzában megbetegedettek közül 4 gyermek, 5 felnőtt volt, közülük négy beteget ápoltak kórházban.


A heti influenza A(H1N1)v pozitív esetek Budapesten (5), Csongrád (1), Fejér (2), Heves (1) megyében fordultak elő. A héten 2 régió kivételével minden régióban igazoltak pandémiás influenza vírus okozta megbetegedést.

A 43. héten az ÁNTSZ két, pandémiás vírus által okozott, viszonylag alacsony megbetegedési számmal járó közösségi járványról értesült.


A Közép-magyarországi régióban egy középiskolai osztályban 13 fő betegedett meg 39°C-os láz, fejfájás, levertség, száraz köhögés tüneteivel október 15-20. között.


Két betegnél történt mintavételezés, mindkét esetben A/H1N1v etiológiát igazoltak.


A Dél-alföldi régió egyik általános iskolájának két osztályában október 17-21. között 17 fő betegedett meg influenzaszerű tünetekkel, egy tanuló influenza A/H1N1v pozitívnak bizonyult.


Összegzés: A klinikai és a virológiai adatok értékelése alapján megállapítható, hogy a 43. héten hazánkban az influenza-aktivitás alacsonynak minősíthető. Az influenzás panaszok miatt orvoshoz fordulók száma országosan csökkent, alacsonyabb volt az influenza pozitivitási arány is mint az előző héten, azonban két lokális járványban is bizonyították a pandémiás vírus szerepét. Forrás: OEK Járványügyi osztály A 21-43. hét között 2 452 betegnél történt virológiai vizsgálat influenzavírus kimutatása céljából. A héten megerősített 9 új esettel a pandémiás H1N1 variáns által okozott ismert megbetegedések kumulatív száma 306-ra emelkedett, közülük 64 beteget ápoltak kórházban,

négy beteg halt meg.


[link]


-------------------------------------------------------------------------


Ami ebből nekem átjön, az a következő:


A terepdiagnózisok 86%-ban tévesek. (Nem influenzavírus a kórokozó.)


Akkor milyen járvány van, mert ez nem influenzajárvány, ugye?


Két iskolában történt összesen 30 esetben miért csak 3 mintát néztek? Vagy csak ennyi volt itt is H1N1 pozitív?


Tehát az iskolai járvány is túlnyomó részben MÁS vírus által okozott csoportos megbetegedés volt?


Hiszen ez a 3 éppen csak 10% pozitív eredmény?


Ha az egész országban a ILI megbetegedések mindösszesen 10-15%-a influenza, akkor miért beszélünk influenza-járványról?


Akkor járvány van, aminek 10-15%-át okozza influenzavírus, a többit más. Nem?


Mi ez a más? Ez senkit nem érdekel? Nincs adat? Nincs hozzá fűződő üzleti érdek?


Mert ezek szerint a zajló fertőzések 85%-a ellen nem véd meg az éppen agyonreklámozott oltás. Hiszen nem az a vírus a kóroki tényező.


Azt sem TUDJUK, CSAK HISSZÜK, hogy a maradék 15%-ban van védőhatása az oltásoknak, de ezt lehet mérni, kérdés, hogy mérik-e?


Összefoglalva: milyen járvány van, ha nem influenzajárvány van?


Miért nem ez ellen oltunk?


ez egy háziorvos oldala aki megkérdőjelezte hogy az ÁNTSZ vezetője megkapta az oltást ...

[link]

2009. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már most magyarországon nincs épp, új eset, nem oltatják annyian magukat, most gyorsan kitalálták ukrajnát...Most megint rohannak majd oltatni magukat.

Én egészségügyis vagyok, ilyen témában mindig elmondom, hogy sokkal durvább virusok rohangálnak az utcán mint a h1n1 és nem tudtok róla, tehát nem is paráztok rá.

Egyet viszont nem ártana megtanulni a magyar népnek, ha beteg és mindenáron tömegközelkedni akar, legalább egy maszkot felvehetne, hogy ne adja át annak 200 embernek akivel egy délelött folyamán utazik. Ebben nagyon el vagyunk maradva, Hulla betegen felszállnak, köhécselnek, tökmindegy zsepibe vagy sem. Egyáltalán azt nem értem, ha valaki beteg miért nem marad otthon betegszabin? ha nyaralni ki tud venni szabit, vagy karácsony elötti nagyatakarítás meg bevásárlás miatt szabikat vesznek ki.

Nálunk megzsokott az eü-ben ha valaki beteg nem megy be szétterjeszteni a kollegái között, és a betegek között sem. Ezt a civileknek is meg kéne tanulniuk már.

2009. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Most is az immunrendszeremre hagyatkozok.
2009. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!