Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bevált praktikák kézen lévő...

Bevált praktikák kézen lévő szemölcsre?

Figyelt kérdés
Jelenleg vérrehulló fecskefűvel (nem gyógyszertári hanem a rendes növény) kenem 1 hete de semmi változás. Ettől le kéne essen vagy vissza kéne mennyen? Már használtam ecsetelőset de nem vált be. Valaki tudna valami beváltat mondani? Mert sajnos utálom annyira zavaró :S
2013. szept. 3. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Duofilm oldattól pár nap alatt nyomtalanul elmúlott.
2013. szept. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na azt az ecsetelőt használtam én is de semmi
2013. szept. 4. 06:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Bármelyik ecsetelőt használod,mindegyiknek hasonló a hatóanyaga(salicyl). Mindegyik készítmény jó,a Duofilm is,de nem mindegy hogyan használod. Akkor legjobb a hatása,ha bekened az ecsetelővel(óvatosan csak a szemölcsöt)megvárod míg megszárad és leragasztod sima ragtapasszal(nem kell géz alá és nem jó a gyors tapasz sem). Ennek a ragasztásnak mindig rajta kell lennie,este fürdésnél vedd le áztasd meg a szemölcsöt és ami felpuhult óvatosan kapard le. Fürdés után ismét kenjed és ragaszd le. Ha begyullad ne izgulj,mert így hat az ecsetelő. Ilyenkor pihentesd pár napig és utána,ha még meg van a szemölcs kezeld ismét.
2013. szept. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kézfejemen volt szemölcs, bőrgyógyász anno Verrumal-t írt fel, az hatott, leszedte szépen, persze kellett hozzá vagy 2-3 hét.

Évekkel később a hüvelykujjamon jelent meg, mind a kettőn, ezen viszont a hypóval súrolás segített. Mármint ruhát mostam hypóval, kézzel, és így múlt el. Persze ezt a módszert nem feltétlenül ajánlom. :)

2013. szept. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy beáztattam vízbe a kezem, aztán amennyit csak bírtam azt levágtam a szemölcsből (szinte az egészet, nyilván a gyökerét azt nem tudtam), majd bekentem vérrehulló fecskefűvel, utána vettem a Herbáriában Columbus tyúkszemírtót, ami csak 390 Ft. Jelenleg 4. napja kenek reggel és este és tegnap már le tudtam kaparni 5-ből 2-őt teljesen, 1-et félig, ma a másik kettőből tudtam kicsit lekaparni.

Szerintem próbáld ki te is ezt. Nem drága, ha esetleg nem használna, akkor sem buktál sokat, de nekem is segített, szóval hátha neked is :)

2013. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nehogy levágd. :O
2013. szept. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig a Verrumal is így működött, hogy bekentem, a teteje elhalt, amit aztán levágtam vagy lereszeltem.

Sőt, az ecsetelés előtt is meg kellett alaposan reszelni a szemölcs tetejét.

2013. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja ha levágja, legalább is én már 1 éve vagdosom hátha elmúlik és kutya bajom. Mástól is hallottam, hogy levágta a tetejét, vagyis amennyit csak bírt belőle.
2013. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!