Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy kaphatok teljes éves...

Hogy kaphatok teljes éves felmentést?

Figyelt kérdés
Mikor megszülettem (mint minden baba) lyukas szívvel jöttem világra. Ám nálam nem forrt össze, mint másoknál. 3 évesen vették észre, hogy "jéé hát őt meg kéne műteni". Addig eszmélet vesztéseim voltak és asztmás lettem. Majd összevarrták, de megint szét nyílt mikor apukámat megláttam és friss sebbel futottam oda hozzá, aki nagy örömében felemelt. Tavaly előtt (2011) lett vége az éves vizsgálatoknak és többet nem kell vissza mennem a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetébe. Azt mondták két évente Madarász Kórház. Mind ezek után 7.-ben meg nem magyarázható úton-módon lelassult a szívverésem és úgy szedtek össze a női wc-ben. Leültetek és levegőztettek az ablaknál. Majd lekísért az egyik legjobb barátom és megvárta míg megérkezik az anyukám. Nagyon elfehéredtem állítólag és fájt a levegő vétel is. Elvittek a Madarászba de addigra már jobb volt. Általános vizsgálatot csináltak rajtam, közben avval vádoltak, hogy csak megakartam lógni. Anyum nem győzte mondani az orvosnak, hogy a gyerek 4,5 vagy annál magasabb évégi bizonyítvánnyal jön minden év végén haza. Rá egy évre (saját hibámból és más osztálytársaim ösztönzésére) elkezdtem az energia italokat liter számra inni. Olyankor csak szúrásokat éreztem és a gyors szívveréseimet a koffeintől (de nem befolyásolta valahogy a közérzetemet, nem voltam fel pörögve ugyanúgy eltudtam aludni). Behívtak egy vizsgálatra és mondták, hogy nagyon magas a vérnyomásom és a múltamra nézve, valamint a testsúlyommal be kéne feküdnöm egy hétre a Semmelweis Egyetem II. számú Gyermekklinikába. Természetesen bele is mentünk. Elvégeztek 24 órás vérnyomást, vércukor szint, pisi illetve még branült is raktak belém. Nem is beszélve, hogy röntgen és hasonlók is ugyan úgy voltak. Kiderült, hogy a vérem nagyon sűrű, de a magasságom és a súlyom átlagos. Most kezdtem a 10. évemet és tavaly megbeszéltem az (akkor) új tanárommal, hogy én nem futhatok és semmi olyan, ami nagyon felhevíti a szív verésemet. Anyukámmal nem szeretném ezt megbeszélni mert ő, ha már lázas vagyok se hiszi el, hogy beteg vagyok mert egyszerűen már nem akarja elhinni, hogy lehet még bajom ezek után. Viszont én olyan feleslegesnek tartom a tesi órát, mert nagyjából úgy áll, hogy teljesen fárasztó dolgok vannak, szóval, csak átöltözöm és kész. Én is csinálom természetesen de csak addig míg nem érzem, hogy na jó most tényleg meg kell állnom mert össze esek. A suliban 2/3-es többséggel sport osztály van. Én abba az 1/3-os kisebbségbe tartozik, akik médiások. Úgy gondoltam, ha sikerülne szereznem 4. évégéig (persze ha kell én elmászok minden évben az orvoshoz, hogy kapja igazolást) igazolást, akkor én szépen itthon, saját kis tempómban sportolnék (hogy ne hízzak el és ne kelljen elvinni több kórházba). Eddig nem telt el olyan év, ahol ne mentem volna kórházba. Ebben az évben például a jobb bokámmal vittek el. Kosaraztam ( az egyetlen sport, amit szeretek) és ráléptek a lábamra én meg felemeltem a lábam és kiszakadt a sajka csontom, megzúzódott a boka csont és a szalagjaim és kinyúltak. De rossz orvoshoz mentünk aki nem tette be gipszbe a lábam szóval egy 20 perces erős megerőltetés után görcsbe áll és nehezen múlik el. Most már ezen kívül úgy komolyabb baja nincs csak az izmaim sorvadtak el egy kicsit. Szóval megint egy indok, hogy felmentsem magam tesiről. Mi a véleményetek? Kérlek segítsetek nekem! Egyszerűen nem bírom, hogy ennyire nem szeret a testmozgás. Pedig úsztam (kerületi arany érmes lettem), táncoltam 4 évig is (balett, jazz balett, társas) és kosaraztam, bár csak fél évig mert ott se bírta a szívem és a lábam se. Kérlek titeket segítsetek nekem!!!!!

2013. szept. 2. 14:09
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!