Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás utáni belilulást...

Véradás utáni belilulást hogyan lehet a leggyorsabban eltüntetni?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam vért adni.

Akkor semmi sem látszott. Majd kedden oldalt mellette láccott kissé h lila meg volt egy csík.

Szerdán is, csütörtökön is. (meg fáj picit, de csak picit és akkor ha megnyomom)

Ma látom, hogy a csík kisebbedett, viszont körülötte halványan belilult.


Mikorra múlik ez el? El lehet valahogy múlasztani?



2013. szept. 6. 08:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Borogasd, de ha sebes és gyulladt, akkor nézesd meg orvossal.
2013. szept. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem sebes. Csak fáj picit, de az is akkor ha megnyomom.
2013. szept. 6. 08:34
 3/8 A kérdező kommentje:
Borogatással (hidegvizes papírzsepi) mennyi idő mire felszívódik?
2013. szept. 6. 08:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Rendes zsebkendő, vagy egy kis törülkoző jobb lenne, mint a papírzsepi, állott vizes borogatás 1-2 nap alatt leviszi majd.
2013. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor is 1-2 nap ha csak halványlila?

Azért akarom levinni, mert csúnya.

2013. szept. 6. 08:44
 6/8 A kérdező kommentje:
kb 1 órája borogatom, folyamatosan vizezem a zsepit, és nem láccik az eredmény :/
2013. szept. 6. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is fog egyből látszani, pár nap kell mire elmúlik.
2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem aki vért ad, az az ilyen "hadi sebesülést" viselje büszkén, de ez csak az én véleményem.

Legközelebb véradásnál erősen rányomni a pamacsot és olyan erős kötést kérni rá, amilyet csak lehet. Tőlünk megkérdezik a nővérek általában, hogy nem durva-e, húzzanak-e még rajta. Ez rengeteget számít abban, hogy utána mennyire kékül meg.

Persze ha béna volt aki megszúrt, akkor mindegy. Egy szimpla vérvételtől nyomás ide vagy oda olyan zöld volt a kezem másfél hétig, hogy a pofám leszakadt, ráadásul fájt, félreszúrt a nő, mozgatta a tűt, alaposan megkínoztak. Véradásnál is előfordult tűmozgatás, mégsem lilult meg annyira, ott azért szerintem igyekeznek jobban figyelni az emberre. :)

A lényeg, hogy gondolom már elmúlt, de ne legyél kiakadva miatta, viseld büszkén, megmentettél 3 életet. :)

2013. szept. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!