Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hajhullás problémával kihez...

Hajhullás problémával kihez lehet fordulni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Elsősorban nem itt szeretném megoldani a problémát :D 21 éves fiú vagyok, brutál sűrű, erős hajjal viszont az utóbbi fél évben rettenetesen nekiált hullani. Apám kb 45 éves de neki is nagyon sűrű erős, bár a homloka picit magas de még mindig szép haja van. Persze jöhetnek tippek, csak nem tudom kihez fordulhatnék élőben?

2013. szept. 8. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem csak apától örökölhető a kopaszodás, főleg anyától van ez. Nekem is 21 évesen kezdett el nagyon hullani, de van egy bátyám, aki 14 évvel idősebb mint én, ő akkor már teljesen megkopaszodott...jó érzés volt látni, milyen leszek pár év múlva...

Bár anyukádon csak akkor látszik, hogy genetikailag hordozza ezt, ha elérte a változás korát.

Senkihez se fordulj, és lehetőleg ne használj semmiféle vackot, amit ajánlanak, mert csak ártani fogsz vele magadnak, és csak ideig-óráig oldod meg vele a problémát.

Viszont az endokrin rendszered teljesen hazavágod vele...sajnos jól tudom ezt:

39/F

2013. szept. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21-23 éves korban kezd ez előjönni, akkor éri el a tesztoszteron a DHT-vé való alakulását, ami durva módon meggyorsítja az anyagcserét a sejteken belül. És ilyenkor jönnek elő a genetikai defektek(hogyha vannak)
2013. szept. 8. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nem valami csodaszerre várok de azért valami vizsgálatra elmennék, hogy egmondják milyen eredetű a probléma, hallottam pl hogy összefüggésben lehet bölcsességfoggal ami nem is lenne esetemben hülyeség.

Anyukámtól vagy női felmenőmtől nem örökölhettem :D

2013. szept. 8. 09:16
 4/7 Zora242 ***** válasza:
Nagy valószínűséggel androgén alopecia alapú, azaz örökölt hajhullásod van. Külső szerekkel ezt a folyamatot csak lassítani lehet. Ha nagyon zavar a kopaszodás, akkor idővel a hajátültetésel lehet orvosolni a problémát.
2013. szept. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha fogprobléma miatt van a hajhullás, akkor az foltos, itt ott kopaszodó.

A genetikai, férfias típusú kopaszodás a jellegzetesen fejtetőn kialakuló, ritkuló, persze észrevehető mindegy egyes hajszálon az erősödés, vagy gyengülés, változás.

A hajgyógyász csak jól lehúz pénzzel, és ugyanezt fogja mondani.

2013. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok, több mint fél éve levágtuk a hajam nullás géppel, azóta többször le kellett már vágni de a hajhullásom elmúlt viszont a hajamat röviden tartom nem úgy mint régen. A régebben kihullott haj viszont állandóan visszanő és megint kihullik. Elég egyértelmű mert sokkal gyengébb hajszálak vannak a kezemben hajmosáskor mint amilyen amúgy a hajam stb... Van rá esély, hogy visszaerősödik?
2014. jún. 10. 20:54
 7/7 A kérdező kommentje:
A nullásgéppel való megoldást persze ajánlom mindenkinek :D
2014. jún. 10. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!