Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a kevésbé káros?

Melyik a kevésbé káros?

Figyelt kérdés
hagyományos, agybadugós fülhallgató vagy fejhallgató. melyik a kevésbé halláskárosító? és melyiknek mik a veszélyei? ha átlagos 80 decibellel használom napi egy órát kb.

2013. szept. 9. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:

A fejhallgató kevésbé káros.

Ha csak napi 1 órát használod és 85 db alatt maradsz, akkor semmitől sem kell tartanod.

Fejhallgatóból egy nyitott rendszerű terheli a legkevésbé a fület, mivel a hangokat nem csak befelé a hallójáratod felé, hanem kifelé is szórja, emiatt a hangkép is szellősebbnek hat majd, megfelelő kialakítás esetén nagyobb lesz a stereo tér érzete is.

A nyitott rendszerűek inkább csak otthoni használatra ajánlottak, mivel nem szigetelnek úgy, mint egy zárt, de cserébe teresebb hangzást kapsz(nem lesz olyan hangja, mintha egy kis doboz belsejében hallgatnád a zenét) és nem terheli úgy le a füledet, nem is fülledsz bele, mivel a levegőnek szabad áramlása van a füledhez, így nem kapsz tőle pl fülgyulladást sem.


Nem tudom mekkora összeget szánnál fejhallgató vásárlására, de belépőszintből ajánlanék neked 1-2 jó ár-érték arányú nyitott rendszerű darabot:


Sony Mdr-ma100 (5000 Ft alatt) - [link]


Beyerdynamic DT 131 (6000 Ft-ért) - [link]


Teljesen nyitottból sajnos csak ezt a 2 típust tudom, amit 5000 Ft körül érdemes lehet megvenni, viszont picivel drágábban már kapsz egy félig nyitott Superlux fejhallgatót, ami jelentősen kiemelkedik a mezőnyből, tekintve, hogy egy olyan cég termékéről van szó, akik hihetetlenül kedvező áron kínálnak olyan szintű fejhallgatókat, amilyeneket más, nevesebb gyártóktól csak többszörös áron kapnál meg. (pl: egy Superlux 681 B garantáltan veri az összes 20000 Ft alatt ma kapható Sennheiser típust)

[link]

[link]


Használtan érdemes még nézelődnöd apróhírdetések között, mert már 10000-15000 Ft között ki lehet fogni egy nyitott Sennheiser HD555-öt, ami a ma kapható 30000-40000 Ft közötti Sennheiserek szintjén van. (kb 2 éve nem gyártják a típust, mert megjelent egy külsőleg felújított változata: HD558)

2013. szept. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ennél jobb ajánlatot még ha 1 évig folyamatosan keresnél se találnál! Én azonnal lecsapnék rá, ha nem lenne fejhallgatóm.

2013. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. olyan fejhallgatót keresek amit utazáshoz használhatok tehát nem túl nehéz, de az is fontos h erős basszussal szóljon és úgy tudom a zártnak jobb basszusa.
2013. szept. 10. 16:55
 4/7 A kérdező kommentje:
az árban pedig az 5-6 ezres kategóriát engedhetem meg magamnak, köszönöm az ajánlatokat
2013. szept. 10. 16:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Mekkora összeget szánsz a vásárlásra?


Egyébként az említett Superluxok közelebb állnak a zárt kialakításhoz, a B jelzésű változatuk kellően erőteljes basszusokat kínálnak, szépen kizárják a külső zajokat is.

Hsonló árban tudom még ajánlani a neves német gyártó: Beyerdynamic DT235 típusát, ami árkategóriájában mindent ver, egyedül a Superlux fejhallgatók versenyképesek vele szemben.

Picivel magasabb áron a Creative basszus őrülteknek szánt Creative Aurvana Live nevű fejhallgatója rendelkezik kiemelkedő ár-érték aránnyal, majd onnan még feljebb a Shure SRH-440 az egyértelmű győztes (bár annak túl természetes a hangja, a mélyek nem túl erőteljesek, ezért számodra a Creative ajánlottabb)

40000 Ft alatt ilyen mélyorientált hangzási célra nem is nagyon kapsz jobbat az említett Creativenál, viszont 40000 Ft felett picivel megkapod az Audio Technika ATH M50-et, ami szintén jó erős mélyekkel operál és kategóriájának oly kiemelkedő darabja, hogy 80000 Ft alatt nem kapni jobbat nála.

2013. szept. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést az első kérdés miatt, pont akkor írtam a választ, mikor közölted a mégcélzott árkategóriát. :)

Ha ez a helyzet, akkor vagy a Superlux 681B-t, vagy egy Maxell Audio Wild fejhallgatót vegyél, esetleg Maxell Retro DJ-t(annak kevesebb a basszusa, mint az Audio Wildnek)


A Maxell Retro DJ, vagy Audio Wild alkalmasabb utcai viseletre és majdnem olyan jó ár-érték arányt képviselnek, mint a Superlux termékei.

2013. szept. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még esetleg a Panasonic RP-HTF295E-K típust megnézheted, bár az a hosszú kábele miatt inkább otthoni használatra szánt. Egyébként ezt a típust 2 évvel ezelőtt még dupla ilyen áron forgalmazták, most 5000 Ft-ért beszerezhető.
2013. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!