Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolában történő orvosi...

Iskolában történő orvosi vizsgálat megtagadásának mi a következménye?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap az iskolában (szakközép 9. osztály) orvosi vizsgálat lesz. A tanár azt mondta, hogy akinek tesiből felmentése van azt kelk leadni (egyesével kell bemenni). Kérdeztem, hogy ha nincs felmentésem akkor is részt kell-e vennem. Azt mondta nem tudja de valószínűleg igen. Ha bemegyek ott kényszeríthetnek valamire? (pl meztelenre vetkőzés, egyáltalán bármilyen vetkőzés, nemiszerv vizsgálat) Ha valamit megtagadok akkor azért jár valami bűntetés? (pl osztályfönöki stb). Azt mondták csak gerinc vizsgálat lesz de ki tudja. Előre is köszi! 14/f

2013. szept. 12. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs meztelenre vetkőzés.

Lehet a gyógytestnevelésre való besorolás lesz, mivel új tanulók vagytok az iskolában. Nálunk is most mennek a tesi felmentések a középiskolákban.

Derékig kell levetkőzni, nadrág marad, a szárát fel kell hajtani a lúdtalp vizsgálathoz, cipőt levenni és ennyi.

2013. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kivégzés amúgy semmi se történe de amúgy semmi se történne durva a vizsgálaton:)
2013. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Azt írtad szakközépiskolás vagy. Az új képzési rendszer szerint az érettségi mellé újra kaptok szakmát is, ami az iskola elvégzése után betölthető, ha nem is mész tovább másfelé tanulni. Erre viszont az orvosnak ki kell adnia a szakmai alkalmassági véleményt / nem tudom volt-e beiskolázás előtti alkalmassági vizsgálatod 8. osztály végén az új iskoládban, ha nem volt lehet ez történik most/

Ez egy alapvizsgálat, mint ami később is lesz , ha munkába állsz a munka egészségügyis orvosnál. Ehhez nem kell nemiszervi vizsgálat.

2013. szept. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
huu köszi megnyugodtam, igen valami gyógytesiről is volt szó. remélem semmi egyéb nem lesz.
2013. szept. 12. 23:00
 5/9 anonim ***** válasza:
33%

Az én lányom is kilencedikes, most azoknak kellett menniük, akiknek felmentésük van tesiből. Ez kötelező, aki nem vesz részt, nem kap felmentést.


Van másik orvosi vizsgálat, ezen részt venni ajánlott, a te érdekedet szolgálja. Tavaly a lányom nem volt suliban, amikor csinálták, a dokinő üzent, hogy szeretné látni a lányomat. Elméletileg megtagadható, de gondolom, ilyenkor neked, és a szülőnek is alá kell írnotok, hogy nem kéritek a szűrővizsgálatot, vállalva a felelősséget.


Nekünk is volt ilyen annak idején, nem értem, mi vele a probléma. Orvos előtt vetkőzöl le, és ha kiderül valami, pl. hogy fitymaszűkületed van, inkább most derüljön ki, mint 18 évesen! Ha nem megfelelő a nemi érettség folyamata, az utalhat hormonproblémákra. Hirtelen nőttök ebben a korban, ez okozhat a csontokban, izmokban problémákat, és sorolhatnám...

2013. szept. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
de biztosan majd egy iskolai orvosi vizsgálaton a kukidat akarják majd pesztrálni... ennyire kicsi, vagy ennyire nagy, hogy így szégyelled? :D
2013. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nincs a méretével probléma, és nemi betegségem sincs de ez mindenkinek a magánügye. Nem szégyellem de nem fogom ott mutogatni az biztos. Ha úgy érzem problémám van keresek egy magánorvost ahol diszkréten, történik a vizsgálat, és akiben megbízok. Inkább fizetek érte.
2013. szept. 12. 23:09
 8/9 anonim ***** válasza:

A nemiszerv vizsgálatát megtagadhatod,szerintem az hogy te iskolába tanulhass semmi közük hozzá,szerintem sima alapvizsgálatokon kívül mást nem szabadna végezniük.



Simán megtagadhatod a vizsgálatot,mert középsuliba is találkozhatsz vele,de nem kötelező a nemiszerv vizsgálatát elvégeztetni,ilyenkor megmondod minden vizsgálatot elvégezhetnek ,de ehhez nem járulsz hozzá.

Tökre megértelek,ezek alapján akkor a lányoknál is simán ilyen olyan kifogással nézelődhetnének a bugyiba,na ott mit szólnának a szülők.



Na mi volt?

2013. nov. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
25%

Ne haragudjatok akkor a lányoknál is kitalálhatnák hogy vegye le a bugyiját,vetkőzzőn pucérra és tegye szét a lábát,a doki meg kézzel megnézi hogy hú ha elég szőrős,eléggé fejlettek a szeméremajkak,a csikló stb..Ez hülyeség és durva.


Mi köze ehhez a suliorvosnak?


Én is jártam iskolákba nem egybe,de semmi ilyen vizsgálat sosem volt,nincs is köze.Azért akármilyen doki előtt nem tolnám le a gatyám.Akkor a felnőtteknél az üzemorvos is ilyen olyan címszóval végezhetne meztelen nemiszervet érintő vizsgálatot ezek alapján,na kíváncsi lennék akkor hányan támogatnák.

2013. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!