Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bőrelváltozás Nem fertőző,...

Bőrelváltozás Nem fertőző, más tünet nincs, csak esztétikailag ronda. Vki?

Figyelt kérdés

Kb. 8-9 hónapja vettem magamon észre pár bőrelváltozást hónalj tájékon és ágyék felett. Semmi más tünetem nem volt, így nem fordultam orvoshoz.

Amikor ezek jelentkeztek, erős altatókat szedtem, melyeknek egyik mellékhatása bőrelváltozás volt. Nem törődtem vele, s ennek tudtam be a dolgot, mivel úgy voltam vele, hogy a gyógszeres kezelés után úgy is elmúlik. Nos, igazából halványabb lettek ezek az úgymond "csíkok" néhány el is tünt, főleg azután, hogy krémmel kenegettem magam.

Először arra gyanakodtam, hogy rühes lehetek, mivel van kutyánk, hörcsögünk, ráadásul emiatt állandó por van a lakásban, továbbá a suliban is volt rühes tanuló, aki megfordult a termünkben. Utána néztem, de ez kizárható, mivel a közvetlen környezetemben senkin nem jelentkeztek ilyen elváltozások, továbbá nincs erős viszketés, sőt egyáltalán nincs viszketés. Kb. olyanok ezek, mint ha hegek lennének (korábban voltak itt vágások, azok lennének?)

Egyelőre nem tudom mit is kéne csinálnom, hisz csak esztétikailag jelent problémát. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy orvoshoz kellene fordulnom, de egyszerűen ott van a fejemben, ha kiderül, hogy valami más, és esetleg mindenki megtudja (ugye tudjuk mi szokott ilyenkor lenni). Szóval ötlet?


2009. nov. 3. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem menjél orvoshoz. A bőrelváltozásokkal nagyon vigyázni kell mert gyorsan elrákosodhatnak.

Az utolsó két mondatodban nemértem mire gondolsz,hogyha esteleg rühes vagy? Nagy dolog,akkor rühes vagy előfordul,nem a koszos emberek kiváltsága.Nem kell azt rjatad kivül snekinek megtudni,nem mész iskolába pár napig,adnak rá gyógyszert és kész.

2009. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen, a bőrelváltozásokkal azonnal orvoshoz!

Kolléga húga nemrég halt meg 25 évesen bőrrákban.

2009. nov. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!