Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az lehet valami betegség,...

Az lehet valami betegség, esetleg valami pszichikai tünet, hogy én nem csak a körömet, de a körmeim körüli bőrt is mindig lerágom?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jún. 12. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Én pl nem rágom a körmömet (festő sem rongál üres vásznat, nekem meg a körmöm kb olyan), csak a mellette levő bőrt, ha rám jön. Amúgy ez a feszültség levezetésének egy formája, ha már betegségnek nevezzük, akkor nagyon súlyos esetben kényszerbetegség, de sokkal inkább megszokás...
2011. jún. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy valami szorongás miatt kialakult és megmaradt, mint rossz szokás..szerintem próbálj meg önfegyelemmel leszokni - jó érzés lesz, hogy meg tudod oldani ezt.

És ez a jó érzés növeli az önbizalmadat, és oldja a szorongást, ami elkerülhetetlen az életben, -vagyis viszahat - hogy ne egy rossz szokással próbáld megoldani a szorongtató helyzetet, hanem bízzál magadban, hogy valahogy sikerül megoldani rendesen. :)))

2011. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichikai tünetnek a szorongást mondanám,de adódhat unatkozásból,"jaj,de ennék valamit"-érzésből vagy csak figyelmetlenségből kialakult rossz szokásból.Sajna néha én is csinálom,de mindig leállítom magam.Nem is tehetném,mert eladó vagyok:ápoltnak kell lennem.(Én olvasás közben csinálom...)Ne felejtsd el,hogy az emberek külsőségekből ítélnek.
2011. jún. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2011. jún. 13. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!