Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mely szerveim mennek tönkre /...

Mely szerveim mennek tönkre / nem bírják, ha hosszabb távon kb 200-250 mg/nap szteroidot szedek?

Figyelt kérdés

és mégis kb mi jelenti a hosszabb távot? gondolom pár nap nem érdekes, na de mégis milyen időtartamban kell gondolkodni, amikor már bizony komoly károsodásokat okozhat?


Vagy "öszesen csak annyi" a káros hatása, hogy lepasszintja az immunrendszert? Vagy?

Konkrétan okoz maradandó károsodást valamiben?



2013. szept. 17. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Röviden úgy mondhatnánk, hogy az összes, de főleg a hormonrendszer, aminek beakaszt. A konkrét hatás függ attól, hogy milyen szteroid. Az egyébként nem igaz, hogy hosszabb távon károsít, azonnal károsít, csak a szervezet egy ideig még kompenzál, aztán egyre kevésbé bírja és végül megadja magát. Lényegében olyan, mint az öregedés, az is hosszú távon jár látványos leépüléssel, de minden nappal öregebb leszel.
2013. szept. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi de és mit értesz az alatt h "megadja magát" ??
2013. szept. 17. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy lehet érteni,h a szervezetnek van egy olyan képessége,h egy ideig ellensúlyozni tudja a káros hatásokat(szinte gyógyítja magát),de ez a képesség előbb-utóbb kimerül és akkor alakulnak ki a betegségek.
2013. szept. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a legjellemzőbb maradandó károk a magasvérnyomás, cukorbetegség,az immunrendszer legyengülése miatti fertőzések.
2013. szept. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vese máj szív és a kukid.

Hosszabb táv lehet 10 év de leht 2-3 év is.

Pl Danabol ról tudom h nem szervezet barát ha le állsz rola éa kilok is le fognak esni !

2013. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

értem, tehát azért itt években kell gondolkodni.

és félreértettél, én nem izomnövelésre gondoltam itt, hanem sajnos gyógyászati célból kell(ene) elég nagy mennyiségű glücosteroidot szedni hosszabb távon, és bár nagyon nem akarom, még sincs választás sok esetben, ugyanis ha nem teszem, még nagyobb baj történik. szal ilyenkor legyen okos az ember ...

2013. szept. 21. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!