Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Összetörtem a régi higanyos...

Összetörtem a régi higanyos hőmérőmet. Mitől félhetek még?

Figyelt kérdés
Összetört és sajnos az első volt, hogy felporszívóztam... A porszívó amúgy új(2013-as), több szűrővel fel van szerelve, a porzsák szinte tele van, szóval volt miben fennakadnia a higanynak. Majd szinte teljesen eltüntettem. Ezt kb 3 perc alatt. Ablakot egyből nyitottam. Azóta is nyitva van, ajtó zárva. Hígított hypoval áttöröltem a helyét. A hőmérőt 2 fóliába tettem bele(nem értem semmihez ami higany) majd 1 fél literes palackba, amit jól lezártam. Kénporom nincs. Mit tehek még?
2013. szept. 18. 16:56
 1/7 anonim ***** válasza:

meg fogsz halni ... majd egyszer, de nem a hőmérő higanyától :)


ennyire nem pánikolhat valaki :) ... gyerekkoromban direkt törtem őket, hogy a higany-golyókkal gurigázzak ... olyan kis aranyosak voltak :)

2013. szept. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából és is most láttam elsőnek higanyt, de amit a kémiatanáromtól(biosztanár is) hallottam a higanymézherésről... inkább vagyok parás mert abban a szobában alszok.
2013. szept. 18. 17:10
 3/7 anonim ***** válasza:
ne félj semmitől, semmi bajod nem lesz a hőmérőnyi higanytól a szobában :)
2013. szept. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Átnéztem a porszívót, se a cső elejénél, se a végénél, a porzsák szájában, a külső szűrőnél se láttam higanycseppeket, de lehet, hogy csak nagyon apróra elporladtak ki tudja...
2013. szept. 18. 17:20
 5/7 anonim ***** válasza:
kár volt elkapkodnod, gurigázhatnál vele :)
2013. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyerekkorunkban megettük.nem tudom milyen hatást hittünk neki.Semmi bajunk nem volt tőle.Csak a túlzott félelmed miatt írtam ezt le :D
2013. szept. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A farkastól.
2013. szept. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!