Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtéttel kapcsolatban...

Mandulaműtéttel kapcsolatban nektek milyen "élményeitek" voltak? kinek hogy volt? Altatásban vagy érzéstelenítéssel?

Figyelt kérdés

engem 24én műtenek, altatásban ... nyugtassatok meg, hogy nem

olyan szőrnyű mint amilyennek mondják ! :D

előre is köszönöm a válaszokat :) !



2013. szept. 22. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is altatással volt. a műtétből nyilván semmit nem érzel majd. utána viszont lesz egy kemény napod/éjszakád, ahol majd várod, hogy mikor kérheted a következő fájdalomcsillapítót :D én alig aludtam, örülök, hogy volt nálam egy könyv, ami lekötött.


utána is elég kellemtelen lesz egy ideig, mert zavaró, hogy a fejedben van egy seb :) ja arra nagyon kell figyelni a varr fel ne nyíljon, mert abban elvérezhetsz. valószínűleg fogyni fogsz, mert nem túl szórakoztató így enni.


teljesen hosszabb idő lesz míg normális lesz(nem fájdalomról beszélek itt már, csak nekem még valahogy kicsit fura érzés volt egy ideig). szóval azon ne lepődj meg, ha még egy jó ideig érzed. nem kell azon agyalni, hogy most ez normális e vagy sem. el fog múlni csak lassan.

2013. szept. 22. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Milyen műtét lesz? Orr vagy garatmandula műtét? mert nagyon nem mindegy.

Nekem volt mindkettő, sőt orrmandula műtétem többször is. Tavaly előtt műtöttek meg negyedik alkalommal orrmandulával.

Mindig érzéstelenítéssel volt, mert régen nem lehet választani, és akkor azt mondták így biztonságosabb.. De 2 éve úgy döntöttem altassanak. Sosem bántam meg hogy így döntöttem, mert sokkal jobban el lehet viselni mint érzéstelenítéssel.

Nem szörnyű altatásban- Amúgy konkrétan mi érdekel??

2013. szept. 22. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

a garat mandulámat veszik ki :))

hallottam azt is, hogy akit altattak utána vért hányt... ez mennyire gyakori ?

mit ajánlotok erre az 1 hétre?

2013. szept. 22. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

ma 01:26 vagyok

Nem igaz, hogy vért hánysz.. Aki ezt mondta az nagyzolt egy kicsit. Mivel altatnak semmit nem fogsz érezni. Altatás után 1-2 napig az altatóhatása alatt leszel még, és ettől nagyon kába leszel. A torkod fájni fog, úgy mintha tüszős torokgyulladásod lenne. Nehezen fogsz nyelni, kicsit fájdalmas lesz enni is..1-2 napig még az is zavarni fog ha jönnek vizitelni, mert szívesebben aludnál.. Enni egyél, ha tudsz pépes dolgokat. Bár már nem emlékszem a kórházi kosztra, de akármit kapsz, óvatosan egyél.. Érdemes enned, mert csak így kapsz fájdalom csillapítót. Nekem enyhítette a fájdalmat a fagyi.. (régen azt mondták jött tesz neki..nem volt semmi bajom tőle) Ma nem tudom mennyire elfogadott hogy fagyit egyél garat mandula műtét után pár nappal..

Végül is nem olyan borzalmas..

2013. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat :))

..sokat segítettetek ! :D

2013. szept. 22. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!