Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért dohányzik már mindenki?

Miért dohányzik már mindenki?

Figyelt kérdés

Mi jó abban? Jobb kedved lesz tőle, vagy mi? Én egy rohadt undorító dolognak tartom, és most úgy gondolom, hogy soha az életben nem próbálnám ki, szerintetek ennek ellenére a későbbiekben változhat a véleményem róla? Persze csak dohányzók válaszát várom. Magyarázzátok el, miért imádjátok..

16/L


2013. szept. 25. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ki az a mindenki?

Igaz már leszoktam, de úgy látom már nincs annyi dohányos amennyi 2-3 éve volt.

2013. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a környezetedben sokan dohányoznak, főleg mindenki szinte. Ez ebbe a korban nem újdonság mivel most van a bulik időszaka és akkor ugye az embert kínálják, végül beadja a derekát rágyújt az első szálra aztán a másodikra és mire észbe kap már azt veszi észre hogy dohányos lett.

Én is hasonlóan szoktam rá. Jött az első szál, majd a második akkor 3 hónapig semmi, végül jött a többi és így tovább heti 2-3 szál, majd napi 3 szál és 2 éve ilyenkor már rendszeres dohányos voltam. Most már nem dohányzok annyit, ugye a munkahelyemen nem lehet, csak külön helyiség van ahol ez engedélyezett de ahhoz 10 percet kell sétálni mert nagy az egész gyártelep és azért ott kell ám sétálni. Másrészt ugye én a szüneteket nem arra használom ki hogy kimenjek rágyújtani mert van 15 perc szünetünk oké hogy nem fontos pontosan betartani mert plusz 10 percért még nem szólnak illetve wc-re is akkor mehetünk ki amikor akarunk, de a kajálást csak a szünetekbe oldhatjuk meg sajnos. Másrészt ugye én rájöttem arra hogy ha nem dohányzok akkor valahogy jobban bírom a mozgást ugye a tüdőm miatt, és én akkor döntöttem úgy hogy le van szarva és eldobtam az egy doboz cigimet, a közeli kocsma elé, majd valaki jól érzi magát vele. Egyedül az öngyújtómat tartottam meg, mert az mindig jóljön, de utána hetekig nem gyújtottam rá, akkor valahogy hiányzott a cigi, de végül mégis rágyújtottam az utolsó szálamra amikor itthon takarítottam éppen és megtaláltam egy fél doboz cigit amit még itthon tartalékoltam 1 szál elment, többit meg a páromnak adtam.

Hogy miért jó a dohányzás? Nos igazából én sem értem bár a személyes tapasztalatom vele annyi hogy baromi jól esik egy ideig, megnyugtat meg az íze is olyan hogy lehet baromi büdös meg rossz de hozzá szokás kérdése utána felpezsdít engem. Meg ugye a régi munkahelyemen így mindig kimentem meg a suliba is a dohányosokhoz akikkel jóba voltam és mindig tudtunk beszélgetni és így érthető is volt hogy minek megyek velük. De most már bulikba sem gyújtok rá mert minek, igaz hogy kimegyek a dohányosokhoz beszélgetni meg minden, de én feleslegesnek tartom már a cigit, drága is, meg azt a pénzt félre tettem amit erre költöttem és mégis többet tudok kajára szánni, meg a hobbimra.

2013. szept. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyre kevesebben dohányoznak, ezért is van veszélyben a dohányipar.


A te korodban sokat dohányoznak, mert újdonság. És egyébként jó dolog, ha valaki nem függő, és nem füstöl mint egy kémény.


Én nem vagyok dohányos, csak bulikban dohányzom. Ha egy héten van 2-3 buli, akkor 2-3 doboz cigit is elszívok. Most perpill már hónapok óta nem szívtam cigit. Pár hete szivaroztam.


Egyébként igen, megnyugtatja az embereket, felpezsdülnek, tehát jobb kedvük lesz tőle. Ezen felül vannak sokan akik szeretik az ízét is (én speciel a ciginek az ízét nem szeretem). Van sokféle és fajta dohány, mindnek más az íze. Ha okosan csinálod, igen kellemes kikapcsolódás tud lenni.


Persze az hogy a gimisek minden szünetben kint állnak a suli előtt, annak semmi értelme sincsen. Soha nem is értettem, soha nem is cigiztem a szünetekben, vagy kaja után, vagy ilyenek.


És egyébként én nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy később kipróbálod, még akár meg is szereted. Az ember ízlése folyamatosan változik. Az amit most undorítónak tartasz, később lehet neked is megtetszik.

2013. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, de még mindig nem kaptam kielégítő választ, azt leírtad hogy felpezsdít, de hát.. :D


Úgy értettem hogy szinte mindenki, a családomban is, van egy tesóm aki régen is ugyanígy gondolkodott a dohányzásról mint én, aztán most már minden nap egy csomót elszív.

2013. szept. 25. 12:54
 5/6 A kérdező kommentje:

12:53


Az lehet, de ha mondjuk arra gondolok, hogy tönkreteszi a fogakat, (nekem alapból nagyon hamar elromlottak) akkor talán mégsem nyúlok hozzá, nem? Hogy le legyenek még rosszabbak. Vagy hogy hamarabb meghalsz tőle, sokat köhögsz meg minden.

2013. szept. 25. 12:57
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a fogaidat megfelelően karbantartod, akkor nem hiszem hogy tönkretenné. De mint mondtam ez attól függ hogy dohányzol. Ha minden nap elmegy 2 doboz cigi, valóban elég szarul leszel elég hamar. De az ha néha rágyújtasz bulikban, vagy alkalmakkor, attól semmi bajod nem lesz.


Szerintem ha valaki nem kemény dohányos, szóval csak alkalmakkor dohányzik, akkor nincs különösebb egészségkárosító hatása. Mármint persze van, de ugyanúgy lehetsz rákos az autóktól, a szmogtól, a gyümölcslétől, stb. Szerintem az ha évente elszívsz pár doboz cigit, nem oszt, nem szoroz.


De félre ne érts, én nem akarlak rábeszélni. :) Persze, ne dohányozz, az a legjobb. Csak a kérdésed az volt, hogy lehetséges-e hogy van fogsz. És a válasz lehetséges, mert még nagyon fiatal vagy és sokat fogsz változni. Egyébként ha körülötted a családban mindenki dohányzik, akkor a te egészségednek már lőttek.

2013. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!