Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A biciklizés mennyire terheli...

A biciklizés mennyire terheli meg a szívet?

Figyelt kérdés
Reggel, és délután járnom kell valahova, biciklivel szoktam menni 20 perc oda, ott vagyok vagy 10 percet, és jövök haza, délután ugyanez. Ma voltam először, 1 évig nem bicikliztem. Ma reggel mire odaértem, a pulzusom magas volt, ki pihenés után visszaállt, eddig biciklizés után nem éreztem, hogy ennyire vert volna. Attól lehetett, hogy előtte keveset ettem? Délután már nem éreztem, hogy annyira vert volna.
2013. szept. 25. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha umúgy semmi baja a szívednek, akkor ez semmi terhelés volt. Ha meg beteg vagy, biciklizz el orvoshoz.
2013. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tavaly sinus tachycardiát állapítottak meg, csak egy sima Ekg-t csináltak, azt mondták, hogy idegi alapon van. Akkor említették a kardiológiai vizsgálatot, de nem lett belőle semmi.
2013. szept. 25. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy biciklizés közben gyorsabb a pulzusod, kérdés, hogy mennyire gyorsul fel. Mindenesetre már csak saját megnyugtatásodra is végeztesd el azt a kardiológiai vizsgálatot. A terhelésesen úgyis éppen bicajozni kell :)
2013. szept. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyugalomban is 90 fölött van sokszor. 3-szor is kértem beutalót kardiológiára, de nem kaptam, azt mondta az orvos, hogy ezért még nem adhat. Megnézte a tavalyi papírokat, ami csak belgyógyászati, mindegyiken magas volt, erre a pszichiáterhez adott beutalót, mert szerinte először ahhoz kell menni. Nem mentem oda.
2013. szept. 26. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben megfontolnám a háziorvos-váltás lehetőségét.

Az időnkénti 90 fölötti nyugalmi pulzus valóban nem vészes, de ha egy betegnek emellett palpitációs panaszai is vannak, egy kardiológiai vizsgálatra csak el kell küldeni, pláne ha kéri, és ha a szervi bajt kizárták, csak akkor a pszichiátriára.

2013. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felénk az egyik orvos jobb, mint a másik. Egy orvos van kb. 5000 főre. Az orvosom tavaly meghalt, azóta helyettesítés van. Kb. 3 havonta más orvos, az egyik csak a recepteket jött aláírni. A másik meg se vizsgál rendesen, csak a vérnyomásomat megnézte, akkor mindent rendben talált, gyógyszereket írt fel, amiket nem szedtem. Azt mondta, ennyire nem adhat beutalót, előbb pszichológushoz, vagy pszichiáterhez kell menni.
2013. szept. 27. 09:31
 7/7 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom normális 100-120 között van.
2013. szept. 27. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!