Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyaloglás vagy a biciklizés...

A gyaloglás vagy a biciklizés az egészségesebb?

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden testmozgás egészséges, amely jól átmozgat, természetesen módon, a magad örömére végzed.

Mindkettőben van jó, mindkettőben van kevésbé előnyös elem. Váltogasd, illetve mást is iktass be.

A gyalogláson a versenystílust érted, vagy tempósabb sétát, esetleg a mostanában egyre népszerűbb északi gyaloglást? Utóbbi a legjobb a három közül, de meg kell tanulni a technikáját. Nem nehéz. Az egész testedet igénybe veszi, nagyon jó. Én bringázok. Azzal az a baj, hogy eleve hajlott a hátam, s arra nem előnyös.

2012. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felváltva a kettő. :-)
2012. dec. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
tempósabb sétát
2012. dec. 8. 12:45
 4/11 anonim válasza:

A gyaloglás jobb, mert az egy "ősi" mozgás, ehhez alakult ki a szervezetünk. Csontozat, izomzat, végtagok aránya, lehet, hogy még a bélrendszer is.

A biciklizés viszonylag egy új, technikai sport, ami csak "utánozza" a természetességet.

2012. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az utolsónak egyáltalán nincs igaza. Orvosok, antropológusok mind megmondják neked, hogy a szervezetünk a négykézlábon járáshoz alakult ki, és amióta felegyenesedtünk, még nem telt el annyi idő, hogy átalakuljon a szervezet. Ezért (is) fáj a dereka, háta olyan sok embernek.

A kerékpározás pedig más izmokat mozgat meg, mint a gyaloglás, nem utánoz semmit.

2012. dec. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

1, A futás jobban kikészíti a térdet, mivel teljes testsúlyoddal nehezedsz rá!! EZ EGYÉRTELMŰ!!


2, Azt kell eldöntened, hogy milyen szinten szeretnéd bármelyik sportot is űzni.


3, Mind a kettő egészségtelen, ha nem helyesen gyakorlod.

A kerékpározástól azért fáj sok embernek a dereka, mert nem megfelelő magasságban állítják be a nyeregcső magasságot, nagyon szorítják a kormány és nem helyes a tekerési technikájuk, STB.!! 10évig hegyi maratonoztam, így futottam is, de a kerékpározás volt a fő sportágam.

De végül is egy focibaleset miatt lett egy súlyos térdsérülésem :)

2012. dec. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 MA. válasza:
Én túrázok .Most 55 vagyok.Egy 50 km-es,vagy egy 30 kilóméteres tura után lehet érezni az eredményt ! / Gerecse 50.....Tatabánya 30... stb..../
2012. dec. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindkettő.
2012. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A séta,a biciklizés egyes esetekben terhelő lehet pl ízületek ,szív.Először séta majd ha már a kondi kicsit jobb jöhet a bicikli,amennyiben valamilyen egészségügyi gond van célszerű orvossal megbeszélni.
2012. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A séta is egészséges mivel mozgás, nem készíti ki úgy az izületeid. Viszont nem mozgat meg annyira mint a biciklizés, az is kérdés, hogyha biciklizel akkor milyen stílus (sima virsligumis, bmx, downhill, xc stb.) korábban írták, hogy kellemetlenséget okozhat ha rosszul vannak beállítva a kezelőszervek, nyereg, túl rövid vagy hosszú a kormányszár stb. Ez véleményem szerint csak azoknál kiemelkedöen fontos ahol sokat ülsz a biciklin, bmxnél, downhillnál ezek a dolgok nem olyan fontosak ott inkább az a lényeg hogy gyorsan és stabilan tudj menni, úgysem fogsz leülni a biciklin.
2012. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!