Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anyám alkoholista, hogyan...

Az anyám alkoholista, hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok, és anyukám már egy ideje küzd az alkohollal. Én már nem élek vele, kb 7éve. Gyerekként is láttam, hogy problémája van, de nem tettem semmit mert féltem tőle. Akárhányszor szembesítem a betegségével, meg rám ez milyen hatással volt, ő elkezd sírni és bocsánatot kérni és a levegőbe ígérgetni. Most már nem hiszek neki, mert a volt szekrényemben keresgélve (még a saját cuccaim vannak benne) rátaláltam 2 teli üvegre és nagyon elborzasztott a látvány, hogy már az én dolgaim közé dugja el ezeket. Belátom régóta szüksége van a segítségre de nem tudtam, hogy én mit tegyek. De már tudom, hogy minél hamarabb cselekedem, annál többet lehetek vele és talán megismerhetem azt az oldalát is amelyik nem ismeri az alkoholt. Kérlek segítsetek, hiányzik az anyukám már nagyon régóta!



2013. okt. 1. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezen csak akkor lehet segíteni, ha ő is akarja. Orvosi segítséget igényel. Miután visszajött, fontos, hogy soha többet egy csepp alkoholt sem ihat, mert ő nem tud keveset inni. Ezt minden baráttal, ismerőssel meg kell beszélni. További támaszt a Névtelen Alkoholisták, újabb néven Anonim Alkoholisták tudnak nyújtani, mint sorstársak.
2013. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ha ő nem megy el kezeltetni magát önként, akkor megérdemli, hogy el legyen hagyva magára. miért kéne másoknak is elviselni az ő hülyeségét????
2020. jún. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!