Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám és a nagyanyám alkoholis...

Anyám és a nagyanyám alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édes anyám és a nagyanyám alkoholisták.

15 éves lány vagyok,nem bírom tovább,apám 2 éve elment ,azzal az indokkal , hogy nem bírja tovább amit anyu és a mama csinál.Én meg itt maradtam egyedül ,nagyanyám mindennap elhord minden k***nak és elmond minden féle szemétládának azt mondja ,hogy olyan vagyok mint apám.

Aput utálja mert itt hagyta anyut ,én arról nem tehetek és mégis nekem kell viselnem apám "bűnét".

Mindig azt mondják ,hogy nincs pénz de mégis mindennap részegek.

Nem rég haza költözött a nővérem is meg a bátyám is .

Nővéremmel nem annyira jó a viszonyom ,bátyámmal nagyon közel áltunk egymáshoz de mostanában nem csinál mást csak a gépe előtt ül és szarik mindenre.

Bármikor mondom neki ,hogy én nem bírom tovább ,mindig azt mondja h 20 év alatt megszokta ,hogy anyu mindig részeg .NEM BÍROM TOVÁBB !!

Mit csináljak?:S


2009. máj. 9. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
sajnos sokmindent nem tudsz,birj még ki valahog y egy kis idöt és amint tudsz pattanj le onnan,aztán hadd igyanak.amig ök maguk nem határozzák el magukat,hogy nem isznak,addig akárki akármit mondhat nekik.
2009. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérj segítséget,ha úgy gondolod. Ha nem túl személyes kérdés miért isznak ennyit? (ha nem akarsz nem kell válaszolnod).Meg kéne említeni nekik az elvonókúrát,vagy a névtelen alkoholistákat.Remélem meg fog oldódni ez a gond.
2009. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért isznak ,

anyum mindig azt mondja mert megnyugtatja.

Elvonókúrát már említettük nekik de nem érdeklik őket :S

2009. máj. 9. 14:08
 4/9 anonim ***** válasza:
várd ki a 18-at, addig gyűjtögess, aztán húzz el onnan! tudom hogy durván hangzik, de sajnos az alkoholizmus nem vicc.
2009. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz apukához menni. Én bizti vele mentem volna, ha lehet. Kitartás, csak TE NE KEZDJ EL INNI!!! Minden jó lesz, meglátod. ;)
2009. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Előző vok . A kérdőjel lemaradt. Nem tudnál apukádhoz menni?? Így értettem. :)
2009. máj. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem ,nem tudok hozzá menni ,leszarja mivan vele, ugy családja van azóta nem érdekli mivan velem.
2009. máj. 9. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:
hát figyelj, annyit tudok mondani, hogy tarts ki 18-ig vagy a középiskola végéig, azután menj el tőlük... talán még azt tudnám tanácsolni, hogy amikor józanok akkor próbálj velük beszélni erről...
2009. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Kicsi vagy még, de muszáj megértened, hogy ne bántson: a családodban egy anyai átok öröklődik. Valószínűleg a nagyanyád anyja a ludas, sem a nagyanyád, sem az anyád nem értették meg, miért lettek áldozatok.

Nehéz helyzetben vagy, mert te vagy a legkisebb királyfi, akinek el kell mennie szerencsét próbálni, ezenkívül szereted őket és segíteni akarsz rajtuk is meg magadon is.

Nagyon fontos a következő: ha nem oldod meg, akkor te is alkoholista leszel és a gyereked (aki tuti lány lesz) megörökli tőled az átkot.

Ha nekiveselkedsz, bármilyen nehéznek tűnik is, biztosan sikerrel fogsz járni. A döntés a tied.


Olyan dologgal kell szembenézned, amit egyáltalán nem ismersz, nem értesz, és félsz tőle, mert a felnőttek sem tudtak vele mit kezdeni. Tudnod kell, hogy az alkohol-, a drog,- és a gyógyszerfüggőség lényege, hogy az elviselhetetlennek tűnő lelki nyomást oldani próbálják vele. Azért is cs*szegetnek téged, mert hatalmas belső feszültségben élnek, aminek néha elszáll a biztonsági szelepe, és kicsap.


További fontos tudnivaló, hogy az alkohol , főleg mert szájon át cumizzuk be, olyan, mintha újra magatehetetlen lénnyé, csecsemővé tenne, ez a hamis illúzió tartja fogva őket, hogy nem kell tenniük semmit, ők áldozatok, gyengék, magatehetetlenek.

Tudnod kell, hogy az ember lelke azért hoz létre ilyen helyzetet, mert a feszültség oka a gyermekkorban keletkezett, amikor a lélek még nagyon nyitott a külső ingerekre, és azok rajta nagyon erős lenyomatot adnak. Ha valakinek gyerekkorában sérül a lelke, egy kéreg, egy heg, egy tályogos seb keletkezik rajta, amire az idők csak rápakolják a dugót. A gyermeki psziché sérülés esetén leválasztja magáról a fájdalmas részt, és eltemeti a tudatalattiban.

Anyád és nagyanyád ilyen gyerekkori sebeket hordoznak, s mivel az a részük nem tudott felnőni, mert elásták elevenen, csak kísért, és sír, nem hagyja nyugodni őket, innen ered a feszültség.


Ha egy kicsit végignézed a gyerekkorodat, megsejtheted, milyen trauma érte őket, mert biztos, hogy továbbadták neked öntudatlanul. (Beszélj a tesóddal, együtt könnyebb lesz kinyomozni) Onnan fogjátok felismerni, hogy olyan bántások, rossz emlékek vannak bennetek, amiknek az okát sosem értettétek pontosan, hogy miért kaptátok, miért tette ezt veletek anyátok/nagyanyátok.


Szeretném felhívni a figyelmedet azokra, amiket írtál, talán elindulhatsz ezen a nyomon:


A lek*rvázás egy olyan dolog, ami a te korodban biztos nem állja meg a helyét, én biztosra veszem, hogy nem vagy az. A pénzhiány nem csak a züllés oka, és apád sem véletlenül lépett le.


A kísértet szerintem a következő lehet:

Anyai ágon valamelyik femenő rokonod (dédanya, ükanya) "törvényen kívül" esett teherbe, emiatt az anyja olyan erőteljes szégyenérzetet ültetett bele, ami aztán lebénította a lány gyermeke felé áradó szeretetét, és vádaskodássá, lelkifurdalássá, és egyéb gyötrelmekké torzította. Nagyon valószínű, hogy a gyermek apja vagy emiatt, vagy önszántából elment, így a drámában nem volt férfiszereplő, apád ezért nem találta meg a helyét. Úgy érezhette, olyan dologért kell vezekelnie, amit nem is ő követett el.

Az átok egy bűntudat, ami generációkra eltorzítja a szeretetet, és kínozza a családtagokat.


Szedd össze a bátorságod, és faggasd ki ezekről a dolgokról a felnőtteket, értsd meg, hogy mi történt velük, mi miatt van ez a helyzet, és nyomozd ki , hogy honnan ered.

El fognak hajtani és utálni fognak érte,de ha megtalálod a mérgező tüskét, az átok magától elmúlik.

Ügyes légy, és mondd meg nekik, hogy ezt azért csinálod, hogy a te gyermekednek, az ő unokájuknak, ükunokájuknak ne legyen szomorú az élete, hiszen az élet szép, ott vagytok egymásnak, és ahelyett, hogy keseregnétek, lehetnétek boldogok is.

Mutasd meg nekik, hogy kell ezt csinálni.


Ha nehéz a feladat, és elbizonytalanodsz, tudd, hogy nagyon sok gyerekre hárul ez a feladat a mi korunkban, szüleink szüleivé kell válnunk, mert a háborúk és a történelem itt él a családjainkban, emiatt van minden.

Helyre kell állítanunk a szeretetet ezen a bolygón, nagyon fontos feladatunk van.


Puszillak

2009. máj. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!