Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha rákos anyajegyem van, de...

Bratilla kérdése:

Ha rákos anyajegyem van, de sokáig nem vettük észre, attól az még gyógyítható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy ha rákos anyajegyem van (esetleg több is), de sokáig nem kezelték, akkor azt még lehet gyógyítani? Régóta gyanítom, hogy nekem van, de a szüleimmel általában nem volt olyan jó a viszonyom, csak nyűg volt nekik még az is, mikor megfáztam. Szóval nem tudtam, hogy mondjam nekik. Tegnap megemlítettem mégis anyukámnak, mert az egyik, a nyakamon már nagyon csúnyára megnőtt. Azt mondta, menjek el orvoshoz és kérjek beutalót.

Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Meztelenre kell vetkőzni? És ha el kell távolítani egy anyajegyet, olyankor mennyi a gyógyulási idő? Járhatnék attól suliba? Nem szeretném, hogy kiderüljön...


Köszönöm a válaszokat!


17/L


2013. okt. 2. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy nincs igazad, mert a melanoma (a "rákos anyajegy" leggyakoribb ráktípusa) nagyon hamar szóródik, vagyis áttéteket képez, és ebben az esetben nagyon, de nagyon veszélyes.

A bőrgyógyászathoz nem kell beutaló. Nem kell levetkőznöd, hacsak nem olyan helyen van anyajegy. És ha tényleg gázos az anyajegy, de még nem szóródott, akkor csak egy szimpla anyajegy-levétel az egész. Ha szóródott, akkor hosszadalmas kórházi kezelés.

2013. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Először is az,h egy anyajegy megnőtt nem jelenti feltétlenül azt,h rákos. A vizsgálat úgy zajlik,h bugyira vetkőzöl és a bőrgyógyász egy műszerrel(dermatoscop)megnézi az anyajegyeidet. Amelyik gyanús arra ad javaslatot,h operálják le. A sebészeten leszedik,elküldik szövettanra. Ha esetleg valamelyik rosszindulatú,akkor a stádiumától függően kezelést kapsz. Ha a kezelés olyan(kemo-,sugárterápia),akkor nem mindig lehet,illetve tud valaki iskolába,dolgozni járni. Meg lehet gyógyulni belőle,de nehezen. Viszont ne indulj úgy neki,h a tied rákos!! Ez messze nem biztos!
2013. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Oké, előző vagyok, és azt hiszem, nem hangsúlyoztam eléggé: ha tényleg nőnek az anyajegyeid, akkor nem fél év múlva, nem egy hónap múlva, hanem azonnal kell(ett volna) orvoshoz fordulni! Tehát most már hogy rászántad magad, cselekedj, de gyorsan.
2013. okt. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!