Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan másszak ki a megfázásbó...

Hogyan másszak ki a megfázásból péntekig?

Figyelt kérdés

Lázam nincs, csak kicsit eldugult az orrom, fáj a fejem, és a torkom. Egész nap nagyon sok teát ittam, próbáltam könnyű ételeket enni, felhasználtam 2 db Mebucaint, és most bevettem egy Rubophen tablettát. Mit tehetnék még, hogy péntekig helyrejöjjek? Két napja vagyok ebben az állapotban.


19L



2013. okt. 2. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:

embere válogatja. én ismerem magam és tudom, hogy 1-2hétig nem szabadulok tőle. ha beledöglök se.


fejfájás, közérzet, fájdalmakra: aspirin C pezsgőtabletta

köptetésre pl paxirasol-t

torok fertőtlenítésre cukorkákat, pl tantum verde, strepsils esetleg valami gargalizáló cucc, phologosol

orra valami orrspré


ezek közül válogathatsz, de lényegében csak a torokcukorkáknak van komolyabb értéke, mert fertőtlenít, esetleg még a gyulladáscsökkentés pl aspirinnél. (asszem arra is jó)


de igazából a megfázást nem lehet gyógyítani, majd a szervezeted elintézi. amit tehetsz az a sok pihenés és sok folyadék. ha péntekig ki se kelsz az ágyból és sokat teázol, sokat pihensz, akkor van esély rá, hogy helyrejössz kicsit.


doki szavait idézem: "ki kell feküdni"

2013. okt. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talan ha kiizzadod atttol jobb lehet, forro tea, neocitran, be a dunyha ala es izzadni. Aztan reggelent igyal meg egy citrom kifacsart levet. Fozz teat gyomberbol es mezzel idd. Es tegyel selyemsalat a nyakadba. 100 % selymet ketszer korbetekerve. Nagyanyam mindig ezt tette a nyakamra, ugy utaltam! de mindig segitett. talan hogy nemes termeszetes anyag es pont jo hofokot biztosit.
2013. okt. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!