Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Figyelemzavar vagy csak...

Figyelemzavar vagy csak alacsony vérnyomás esetleg krónikus depresszió?

Figyelt kérdés

Meglehetősen figyelemzavaros vagyok és folyton fáradt, nagyon rosszul tűröm az embereket talán "csak" emiatt. Lehet hogy a figyelemzavarom meg minden egyszerűen abból adódik, hogy folyamatosan félálomban vagyok? Netán simán depressziós vagyok ...25 éve...lehetséges az?

Az a baj, hogy a kávé nem segít, attól ideges leszek és mégjobban kimerülök. Totálisan fel van borulva az alvási mintázatom. Világ életemben fel volt borulva.

Kávé nélkül a vérnyomásom reggel 80/55 körül van viszonylag magas pulzuszámmal. Estére felmegy 100-ra is akár. Az orvosnál mindig ideges vagyok így ő nem mér ilyen bizarul alacsonyat, ott álltalában 90/60 (ezt se értem mért mindig annyi).

Abszolút megvannak a krónikus lacsony vérnyomás tünetei, apátia és társai. Az orvos csak legyint és azt mondja kávét igyak, amitől remegek.

Ezzel a vérnyomással (természetesen)folyamatosan fázok.


Egyszer szedtem valami étvágy szabályozó szert (hoodia) amit állítólag betiltottak, mert "vészesen" felviszi az ember vérnyomását. Hirtelen úgy éreztem tőle, hogy élek. Északa tudtam aludni, mert nappal végre ébren voltam. Jah, és úgy ébredtem reggel, hogy kialudtam magam... Azóta se történi ilyen :( A figyelmem is javult tőle.


Utána olvastam, hogy a AD(H)D gyógyszerek többsége ilyen tulajdonságokkal bír: megemeli a vérnyomást meg a testhőmérsékletet és felpörgeti kicsit az embert, plusz étványtalan lesz...a többiről ellentmondásos hírek keringenek.


Tud bárki olyan készítményről ami hasonló tulajdonságokkal bír, de nem számít konkrétan drognak?

Kihez forduljak ezzel egyáltalán?

Felnőtt vagyok, a ADD-t ha van is nem kezelik felnőtt korban ... az alacson vérnyomásra is csak azt mondják, jobb mint a magas. Téyleg...igy 90 évig is elagonizálok, csak azt nem tudom minek...


Örülnék, ha lenne valami megoldás.



2013. okt. 5. 19:28
 1/1 Bárzsing ***** válasza:
Gondolom, háziorvos volt, aki csak legyintett. Nem ártana egy jó kardiológussal is beszélni.
2013. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!