Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinőhető-e a veleszületett...

Kinőhető-e a veleszületett IV. Fokú VUR?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 1 éves, február óta naponta antibiotikumot kap, IV.fokú VUR-t állapítottak meg neki a SOTE katéteres ultrahangon, előtte 3x volt vesemedence gyulladása, jobb veséje kettős üregrendszerű, bal veséje kisebb az átlagosnál és vesemedence tágulata is van azon. Az izotópja áprilisban nem volt rossz, de már hegesedéseket is mutatott a bal vesében. Jobb veséje 65, bal 35%-os. Jövő februárban lesz újra kontrasztanyagos UH, utána kiderül kinövi-e, vagy műtét kell. Orvosunk szerint csak 20% esélye van hogy kinövi. Kérem hogy csak komoly válaszokat írjanak, és főleg olyanok, akiknek a gyerekük VUR-os. Köszönöm előre is.

2013. okt. 5. 23:34
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Sajnos mi is hasonló gondokkal küzdünk.2 éves a kislányom,túl vagyunk 3 hólyagfeltöltésen(bal oldalon 4-5-ös fokú VUR),2 izotópos vizsgálaton(56-44% a két vese működése,hegesedés nincs),és 2 deflux injektáláson(Heim Pálban,egyik sem sikerült)...5 hetes kora óta állandó antibiotikum,az első évben 3 vesemedencegyulladás,rengeteg kórház ,aztán megszámlálhatatlan,szinte havonta előjövő cistytis..:( Nagyon mondogatja a kezelőorvosunk a nagy műtétet,ettől rettenetesen félek és féltem őt.Jövőre lesz egy újabb izotópos vizsgálat,attól függ a műtét időpontja.

Milyenek a Sote-n?Gondoltam elviszem oda is a gyereket,hátha bevállalják a 3. defluxot (Heim Pálban már nem akarják megcsinálni),s hallottam ,hogy másoknak is ,akiknek egyik helyen nem sikerült a sotén sikerült.

Mi is abban reménykedünk,hogy kinövi,de egyre jobban elveszítem a reményt,sajnos.

Te adsz a kisfiadnak valamit megelőzésre,ami be is vált?Mi már kb. mindent kipróbáltunk(d-mannóz,tőzegáfonya,c-vitamin,aloe),de semmi nem használt...Ha van kedved írj,akár priviben is!:)

2013. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, csak most vettem észre.

Privátban ment 2 üzenet is Neked erre, kíváncsi vagyok mi van azóta Veletek. Írjatok!

2013. dec. 12. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!