Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejfeherje allergianak mik a...

Tejfeherje allergianak mik a tünetei? Mennyi idős korban derül ki? Veleszületett dolog vagy szerzett?

Figyelt kérdés
Nálatok mik voltak a tünetek? Kinőhető?
2012. márc. 2. 14:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányomnak az volt. Bár vizsgálat nem mutatta ki. 1 évesen voltunk allergia vizsgálaton, negatív lett, de a dokink szerint ennyi idősen lehet hogy nem volt reális az eredmény. Nekünk 6 hónaposan jelentkezett először, mikor tejpépet próbáltam neki adni. 2 kiskanálnyitól tiszta csalánkiütés lett az egész gyerek. Akkor még nem tudtam, mi okozta. Aztán később mikor próbáltam neki joghurtot adni, sajtot ismét kiütéses lett(de nem akárhogy: 3 napon át jöttek rajta ki a csalánkiütések még kálcium mellett is...nagyon rémísztő volt). Ez kb 1 éves korában történt. Onnantól kezdve nem adtam neki semmi olyat amibe tej/tejtermék van(pl. palacsintát kókusztejporból készítettem stb.). 2 évesen próbáltuk újra bevezetni a tejtermékeket és addigra kinőtte. Azóta már 3 éves "nagylány" és reggel este 3 dl kakaót iszik.:)
2012. márc. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Jubilee ***** válasza:
Szia! A kisfiamnál ekcéma, hurutosság voltak a tünetek. A kislányomnál hasmenés. Nálam még egyik gyerek sem nőtte ki sajnos. :(
2012. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!