Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem teszem tönkre ezzel az...

Nem teszem tönkre ezzel az ízületeimet? (kocogás)

Figyelt kérdés
105kg vagyok 185cm 19 éves. Elegem van a súlyomból le szeretnék min 15kg ot dobni. Korábban kb 10 hónapot voltam edzeni fogytam is vele, de drága. Így amit terveztem, hogy minden nap este kocognék eleinte 1km-t aztán 2-3 fokozatosan vinném föl. De a térdemet ezzel nem teszem tönkre? Elvégre 105kg al futkorászni szerintem nem túl egészséges.

2013. okt. 8. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Először gyorsgyalogolnod kéne, hogy beszoktasd az ízületeidet. Ha van facebookod, akkor nagyon erősen javaslom, hogy csatlakozz a Dagadt Köcsög Team - DK Team nevű futóközösséghez. Itt nagyon sok olyan ember van, aki pontosan ilyen dologgal küzd, és rengeteg motivációt, biztatást és - nem utolsó sorban - szakértelmet tudnak adni. Hajrá!
2013. okt. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Még egy kérdés hátha kapok rá választ. Jön a higed idő és ugya a kocogás séta stb lihegéssel jár és a sok hideg levegő ki be lihegésétől megfájdul a torkom rendesen ez ellen mit lehet tenni?
2013. okt. 8. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Edzeni kell rá, de ennek én se tudom a módját. Viszont ők tuti tudnak tanácsot adni. Én nem futottam sosem télen.
2013. okt. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy hónapja kezdtem futni, hasonló okokból.

3 hét után kezdtem érezni hogy fáj a térdem.

Kihagytam 2 hetet, vettem térdvédőt és most kezdem újra.

Torokfájás ellen futás után eszem egy kanál mézet.

2013. okt. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ én is utána nézek a dolgoknak. Egyébként hogy lehet így fognyi láttam, hogy kb fél óra kocogással elég kb 2-300kcal ház az kb egy fél ebédnyi kalória akkor még vagy 1000-1500 el kéne égetni, hogy fogyjon az ember nem?
2013. okt. 8. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Kb 1300-1600 kalóriát csak azzal elégetsz, hogy élsz (ha egész nap fekszel az ágyban és nem mozdulsz, akkor is). Ennek a pontos értékét ki lehet számítani (alapanyagcsere-kalkulátor). Ezen felül még amennyit mozogsz.


Csak edzéssel gyakorlatilag lehetetlen tartósan fogyni, kivéve, ha addig teljesen mozgásmentes életmódot folytattál, akkor az a kis mozgás is számíthat annyit.


A térdvédő nem fog segíteni a térdfájásban. A térdfájás többnyire porckopás miatt van. Bemelegítés (alapos!!), óvatos, nagyon fokozatos futás és JÓ CIPŐ!!! (lehetőleg a lépés vizsgálatával együtt - hogy kifelé, befelé dőlő lépésetek van-e, ezt bármelyik tényleges futócipőboltban (nem decathlon, nem hervis, nem általános sportbolt) megvizsgálják nektek, és ahhoz kaptok cipőt. Ennek a nem korrigálása is okozhat ízületi károsodást, amiről annyit kell tudni, hogy nem gyógyul - tehát ami kárt okoztál neki, az már megmarad. Úgyhogy az elejétől vigyázni kell).


És tényleg ajánlom a DK Teamet, ahol az okosságokat helyettem veterán futók és edzők írják le.

2013. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!