Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mekkora vérnyomás-emelkedéstől...

Mekkora vérnyomás-emelkedéstől fájhat a fejem?

Figyelt kérdés

Kb fél éve szedek rá gyógyszert, nyáron végig 105-110/80-at mértem, pulzus 50-60.


Mióta suli van, nagyon sokszor van migrénem, szinte minden nap. Főleg, miután felmegyek a 2. emeletre, lüktet a fejem is.. Kicsit futottam itthon, majd megmértem egyből és csak 120/80 volt, pulzusom 70.


Lehetséges, hogy ettől a 15- esetleg 30 Hgmm növekedéstől fáj a fejem, és majd megszokom és ez lesz a normális vérnyomásom?


2013. okt. 11. 15:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és a futás után is ugyanúgy migrénesen fájt.

De ma pl álltam a buszon, tehát semmi megterhelő nem volt, mégis majdnem szétrobbant, csukott szemmel buszoztam, annyira nem bírtam a fényt és hánynom kellett...


Vagy vérnyomás-gond, vagy ennyire kimerültem már..

2013. okt. 11. 15:29
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első és a második érték is teljesen normális,ráadásul nem is nagy a különbség köztük. A fejfájásod nem hinném,hogy ettől van. Mérd meg akkor,amikor fáj a fejed. Ha 100(660 illetve 140/90 között van nem magas. Lehet,h most a frontok miatt és az esetleges stressz miatt fáj a fejed. Persze ne ártana orvoshoz menned,egy gyakori fejfájást ki kell vizsgálni.
2013. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De ha mondjuk eddig 100/70, aztan felmegy 135/80-ra, ami hatareset, attol az mar magasvernyomas...

Pont fejfajasnal nem tudom megmerni, foleg suliban faj, meg buszon...

2013. okt. 11. 23:20
 4/11 A kérdező kommentje:

De valamitol szornyen stresszelek, kattogok napok ota...

Nem tudom, mitol. Nem sok okom van ra... Lenyugodni meg sehogy se tudok..


De a fejem 2 hete faj

2013. okt. 11. 23:22
 5/11 anonim ***** válasza:

A 135 sem magas vérnyomás. Ráadásul fizikai,lelki megterhelésre mindenkinek emelkedik a vérnyomása. A szabályos vérnyomásmérést úgy kell csinálni,h mielőtt megméred leülsz,lefekszel 10-15 percre.

Érdemes lenne most 1 hétig rendszeresen mérni(naponta 3x)a vérnyomásodat és leírni,h miket mértél.

2013. okt. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

De magas vernyomas, es attol is lehet fejfajas. Mert addig az alacsonyabbat szokta meg.


Tudom, hogy kell vernyomast merni...

2013. okt. 12. 08:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Ok! Persze,h fájhat magas vérnyomástól a fejed,de értsd már meg FIZIKAI MEGTERHELÉSRE MINDENKINEK FELMEGY A VÉRNYOMÁSA,még olyannak is,aki nem magasvérnyomásos beteg.
2013. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mindenkinek majd' szétrobban a feje, ha felmegy 1 lépcsőn.
2013. okt. 13. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Aha. Nem,de mindenkinek felmegy vérnyomása,mégsem fáj a feje. Lehet,hogy te érzékenyebben reagálsz erre az emelkedésre,de ez nem azt jelenti,hogy magas a vérnyomásod.

Egyébként,ha a megerőltetéstől kevesebb vér jut az agyba szintén fáj a fej.

2013. okt. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor szerinted ne is foglalkozzak vele, én ilyen vagyok (2 hete), és ez így is marad...


Hát köszi a válaszod, annyira sokat segítettél.

2013. okt. 13. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!