Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolában akkor is elfogadják...

Iskolában akkor is elfogadják a felmentést, ha nem orvosi, hanem a szülő írta?

Figyelt kérdés
Eléggé fáj a lábam, ezért nem tudok tesizni(járni még úgy ahogy tudok ,de két kör futás és összeesnék).Suliból kimaradni nem akarok, mert elég sok fontos dolog van ezen a pár napon,tehát nem mennék orvoshoz.Máskor is volt már ilyen fájdalmam, akkoris 2-3nap után magától elmúlt.Ha megkérném anyát hogy írjon nekem felmentést, azt elfogadná a tesitanár?

2013. okt. 13. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, én is írtam a fiamnak, 12 éves, mert a húga lerúgta focival és igen csak fáj a lába. Tanár nagy-duzzogva de elfogadta.
2013. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Amennyiben anyukád orvos, mindenképpen ;) Egyéb esetben nem is szabad nekik elfogadni.
2013. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Amennyiben anyukád orvos, mindenképpen ;) Egyéb esetben laikustól nem is szabad nekik elfogadni.
2013. okt. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ti iskolátokban hogy van, nálunk évi három alkalommal írhatott a szülő felmentést, teljesen jogosan. Ne kelljen már minden apró cseprő dologgal orvoshoz szaladgálni.

Egyszer ráestem egy műanyag rekeszre, eltört, és felsértette a combomat, anyukám írt felmentést, most ezzel minek orvoshoz menni, meg kimaradni a suliból, míg vagy a kórházban vagy a rendelőben csücsülök...

Én a helyedben felhívnám az osztályfőnököt, és tőle kérdezném meg, hogy elfogadják-e a szülői felmentést. :)

2013. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, de ha nem vagy az a logós fajta akkor elfogadja a tanár azt is, de jobban örülnek az orvosi felmentésnek. Nekem volt amikor a térdem fájt mert picit kiugrott a helyéről még szertornán, másnap nem tudtam orvoshoz menni így anyám írt felmentést a tanárnak, a tanár nem fogadta el de megmutattam neki a térdem és akkor mondta hogy jó elfogadja de sürgősen menjek vele dokihoz mert baj lehet. Utána majdnem 1 hónapra felmentett az orvos és utána az iskola orvossal is felvette a kapcsolatot akivel a könnyített tesit engedélyezték jó 3 hónapra, tehát sok mindent nem szabadott csinálnom. Szertornát is elfelejthettem egy jó időre, az edzőm sem engedett tornázni, és utána is külön bemelegítőket kellett csinálnom hogy ne legyen gond.
2013. okt. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!