Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy 12 éves gyerek elmegy...

Ha egy 12 éves gyerek elmegy egyedül az orvoshoz, akkor szól az orvos a szülőnek? És egy 14 éves gyerek be tud váltani egy receptet vagy kell hozzá szülő?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
14 éves válthat ki receptet és nem szokta a szülőt az orvos felhívni,csak akkor ha valami nagyon súlyos esetről van szó és műteni kellene a gyereket.Tehát ha mondjuk fáj a torkod és elmész dokihoz akkor ír fel receptet és esetleg kiír,de nem fogja a szüleidet felhívni,de persze a gyereknek szólni kell hogy hé anyu rosszul voltam elmentem dokihoz és kiírt a hétre.Én sokszor mentem egyedül dokihoz.
2013. okt. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszi. Mert a rendelőbe a váróba ki van írva, hogy 14 év alatt értesítik a szülőket, de lehet csak "fenyegetésnek" van odaírva. Az öcsém akar elmenni, aki 12 éves. A receptnél meg tudom, hogy vmit alá kell írni, de akkor azt én is aláírhatom (én 14 vagyok) vagy az öcsém (aki ugye 12)?
2013. okt. 6. 15:23
 3/12 anonim ***** válasza:
Mit titkoltok ennyire?
2013. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
erre én is kíváncsi lennék..
2013. okt. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Semmit, csak akkor biztooos hogy nem szólnak a szülőknek? Légyszi valaki még mondja meg, mert tényleg fontos..
2013. okt. 6. 15:39
 6/12 anonim ***** válasza:
Én esetembe nem szóltak a szülőknek,sok fiatal ment egyedül dokihoz mert a szülője dolgozott,de hogy most mi van nálatok azt nem tudom.Ha te viszed el az öccséd,veled menne,és te is bemennél vele és mivel 14 éves vagy akkor szerintem nem lesz baj.De mért féltek ennyire ne hogy megtudják a szülők?Mi a baj?
2013. okt. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nem attól félünk, hogy a szülők megtudják, hanem attól, hogy az orvos (vagy más) tudja meg, hogy nincs szülő...

2013. okt. 6. 16:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Azt mondjátok, hogy elutaztak, azért nincsenek otthon, és kész. Őszintén szólva kíváncsi lettem, leírhatnád néhány szóban, hogyhogy nincs szülő?
2013. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát de attól még hogy elutaztak felhívhatják simán.

Az öcsém igazából a féltesóm, mert más apától van. és amikor anyám terhes lett az öcsémmel, apám elhagyta és azóta se hallottunk felőle, igazából a tesóm meg én se ismerjük személyesen. Anyám meg egy kicsit fura.. Néha nyugodt néha meg elkapja valami idegroham amikor tök hülye és hülyeségeket csinál. Pl. volt már tavaly olyan, hogy azzal fenyegetőzött nekem, hogy öngyilkos lesz. Meg van hogy nem szól semmit és elmegy egy időre. Fogalmam sincs hova, ha hívom nem veszi fel. Van hogy csak pár órára vagy napra, de volt már hogy egy hónapra eltűnt. Olyan is volt már, hogy kereste a rendőrség mint eltűnt személyt. Még mikor először tűnt el 1 hétnél többre. Viszont mostmár aug. 28 óta nem tudunk róla semmit.. Gondolom valahol részeg most is. Ilyenkor a tesóm meg én vagyunk ketten, el tudjuk már látni magunkat. De ha ezt az egészet megtudnák akkor elvennének anyámtól minket..

2013. okt. 6. 17:17
 10/12 anonim ***** válasza:
17:17: hát ez cifra... Szerintem be tudod váltani, minden probléma nélkül.
2013. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!