Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum és egyéb gyógysze...

Antibiotikum és egyéb gyógyszer befolyásolhatja a vérkép eredményét?

Figyelt kérdés
Fogászati okokból erős antibiotikum kúrát kellett végeznem (2 hete )(augmentin 1000mg )+ néha cataflam-ot is vettem be ,valamint fogamzásgátlót szedek .Holnap vérvételre kell mennem .Jól gondolom hogy ezek befolyásolhatják a kapott eredményt és tájékoztassam őket a szedett gyógyszerekről ?

2013. okt. 15. 06:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a gyógyszer fogja a vérképedet befolyásolni, inkább a gyulladás, amire szedted. Az még lehet, hogy esetleg mutat emelkedettebb értékeket. Ha nem lesz tökéletes a vérképed, érdemes 1 hónap múlva (közben szedj vitaminokat) újra megismételned.
2013. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sok gyógyszer valóban befolyásolhatja,de az antibiotikum és a Cataflam amit bevettél nem. A fogamzásgátlók megemelhetik a májfunkciós értékeket,de ez már nagyon ritka a mai "harmadik generációs" tabletták mellett. Felesleges mondanod. Ha valami gond van,akkor rá fognak kérdezni úgyis.
2013. okt. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy évekkel ezelőtti a kérdés, de én is rákerestem most.

Az Augmentin igenis befolyásolja az eredményeket! Még fel is tüntetik a gyógyszer tájékoztatójában, és azt is, hogy feltétlen tájékoztatni kell a szedésről az orvost.

2016. okt. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ....így évek múltán is ;)...😁 👍
2016. okt. 30. 05:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!