Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az IgA szintem normális,...

Ha az IgA szintem normális, akkor biztosan nem vagyok lisztérzékeny? Tehát ne is nézessem meg a többi antigént, ami erre utalhat?

Figyelt kérdés

2013. okt. 15. 23:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos diagnózist tudtommal csak a szövettan ad.
2013. okt. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Elvileg a vérvizsgálat is elég biztos eredményt ad, ha mindegyik idevonatkozó ellenanyag szintjét nézik. Nekem csak IgA-t néztek, ami rendben volt - ezt egy sima vérvételen nézték -, ezért nem tudom, érdemes-e megnézetnem a többit is egy direkt vérvétel során?
2013. okt. 16. 12:06
 3/3 Ikonstar ***** válasza:

Sajnos a diagnosztizálás még elég gyerekcipőben jár. A vérelemzés és a biopszia vizsgálat után néha előfordulhat ellentétes eredmény. A dns vizsgálat sem tud 100 %-os bizonyosságot adni sem megerősítés, sem kizárás irányában.


Ha van lehetőséged, akkor érdemes a lehető legalaposabban megbizonyosodni, hogy lehetsz-e lisztérzékeny.


Fontos, hogy ha már egy ideje gluténmentes diétán élsz, akkor a vizsgálati eredményeid negatívak lesznek.

2013. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!