Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kiszedni a...

Hogyan tudnám kiszedni a fülemből az ott képződött fülzsírgombócot?

Figyelt kérdés
Tegnap teljesen eldugult a fülem, mert fürdés után a fültisztító pálcikával ahogy takarítottam, bement nagyon belülre. Párom megnézte, és azt mondta, van benne egy nagy gombóc. Próbálta kiszedni, de fültisztítóval lehetetlen, mindig csak beljebb tuszkolódik. Átment a gyógyszertárba, hozott fülspray-t, az bevált, hallok rendesen, de azt mondta, hogy egy kis gombócka még látható a fülemben. Hogyan lehetne, vagy mivel ezt kiszedni?
2013. okt. 18. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél gyógyszertárban fecskendőt 50 ml-est.Majd langyos ,ismétlem langyos vizet szívj bele.Nem meleget ez fontos.És a füledet mosd átt vele ugy hogy a szád nyitva legyen közben.ez fontos mert ha nyitva a szád kifolyik a viz a füledből,és nem dugul be.Nállunk a korházban rendszeresen alkalmazzuk.csak mi egy kis betadine-t is teszünk bele
2013. okt. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fül-orr-gége szakrendelésen. Ne kotorássz a hallójáratodban! Ha megsérted a falát, nagyon kellemetlen gyulladások alakulhatnak ki, arról nem is beszélve, ha a dobhártyát sikerül valahogy átszakítanod.
2013. okt. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

próbálkozhatsz ezzel is [link]


hasonló esetem szakorvosnál végződött, aki közölte velem: Mindenki maradjon a saját foglalkozásánál, szóval te ne nyúlkálj a füledbe.

2013. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább orvoshoz menj!


Nem egy esetet hallottam, hogy addig piszkálta a fülét az illető, hogy olyan komoly gyulladás lett a fülében, hogy hónapokig kezelték.

2013. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Én zuhanyzófejjel nyomattam bele a forró vizet, előtte olajat csepegtettem bele és állni hagytam, hogy áztassa az olaj. Utána lefordított füllel be a zuhanykabinba és kb 10 percig ment bele a melegvíz erős sugárral, kicsit rázogattam a fülemet és kijött.
2013. okt. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz, ne kísérletezz
2013. okt. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg valóban szakorvosnak kell ellátnia,sok helyen a háziorvos is kimossa,de van aki nem vállalja,mert nagyon könnyen fel lehet sérteni a dobhártyát.

Viszont én is zuhannyal tisztítom a fülem, meleg,de nem forró vízzel,közepesen erős sugárral,a fejemet arra az oldalra hajtva,amelyiket mosom. Még soha nem volt baj a fülemmel és szűrésnél azt mondta az orvos nagyon szép tiszta,nincs semmi "beülve". Belenyúlni viszont soha nem szoktam.

2013. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem anno a hyperol tabletta valt be, leiras szerinti mennyisegu vizbe kell beletenni (kb. 10%os oldatot kell beloni ilyen celra), es a feloldodott, akkor kell a fulbe csepegteni belole, tanacsos oldalt fekudni h ne folyjon ki.

egy darabig hagyni kell h hadd hasson (pezsegni fog), feloldja a trutyit.

doki adta a tippet, koszonom neki ezuton is.

2013. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!