Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bél Biopszia esetén van e...

Bél Biopszia esetén van e lehetőség altatásra?

Figyelt kérdés
15 éves gyermek ről lenne szó,hogy van e lehetőség altatásra.
2013. okt. 18. 23:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Amúgy rajtam akarják majd csinálni,csak ha nincs altatás,lelépek:D
2013. okt. 18. 23:08
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Bél Biopsziát általában kolonoszkópiával/végbél tükrözésnél csinálnak,amennyiben a vastagbél megbetegedése áll fenn.Nem tudom mi a bajod,kolitisz vagy króhn betegség.Vagy még nem fedezték fel?

A lényeg,hogy tudomásom szerint jogod van altatásban kérni,úgy ahogyan mütétek előtt /Ekg,bel.vizsgálat..stbb./

Az orvosok szeretik a leggyorsabban elintézni,minden herce-hurca nélkül,én speciál minden tükrözést CSAK ALTATÁSSAL KÉREK,mivel nagyon nagy fájdalmam volt 2 tükrözés alkalmával.Nem biztos,hogy mindenkinek fáj,volt olyan is aki meg sem érezte,de ezt előre nem lehet tudni.Maga a biopszia különben nem fáj,tükrözés alkalvával vesznek ki egy kis sarabot,lecsipnek és küldik vizsgálatra,ez együtt jár a tükrözés alkalmával.De jobb egy rossz élményt megelőzni,mint a későbbiekben is örökké félni,vagy feszengeni.Nekem ez a véleményem.

2013. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kolonoszkópiám, jobb helyeken "mély bódításban" végzik, ami annyit jelent, hogy semmire sem emlékeztem,így fájdalmat sem éreztem, de az mégsem altatás volt, nem igényel olyan komoly előkészületet. Nem tudom, hogy 15 évesnél ezt alkalmazzák-e vagy inkább altatnak, ezt meg kell beszélni az orvossal
2013. nov. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én 15 éves vagyok, és nekem volt. Lehetett altatásban kérni.
2014. jan. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer volt tükrözésem biopsziával, egyszer fentről dugták belém a csövet, az valami istentelenül sz.r volt; másodszor meg alulról, az teljesen elviselhető volt: krémmel érzéstelenítették az ánuszomat, aztán nem is éreztem szinte semmit, csak mikor levegőt fújtak a bélrendszerembe; az meg csak olyan volt, mint a természetes puffadás.
2014. ápr. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!