Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves vagyok és kiveszik az...

14 éves vagyok és kiveszik az orrmandulámat! Nagyon félek. Nagyon fáj? Hogy zajlik le egy ilyen műtét? Ha ez műtét. Elaltatnak? Érzéstelenitő vagy mi? Belelehet hallni?

Figyelt kérdés

Bocsánat a sok kérdésért,de mikor kb 2 hónapja vagbél gyanújaként bent voltam 5 napot a kórházban és végül nem vették ki,mert lelett jegelve,azóta félek a kórházaktól.Mikor láttam milyen lepukat meg hogy zajlik le egy ilyen.

Kicsinek is elég sokat voltam a kórházban,de most félek.

Tudom,hogy ez gáz,de ebbe tényleg belelehet hallni??


2010. máj. 5. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 8 éves koromban vették ki akkor elaltattak szóval semmit nem fogsz érezni nyugi.Utána se fájt nem tudom,hogy zajlik egy ilyen műtét pontosan de biztos,hogy nem fogod érezni no para:)
2010. máj. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

nyugi nemfáj meg tényleg alatatás is van

öcsémnek 3szor vették ki, és nemvotl egy rossz szava sem, szóval nyugi, túléled majd :D

2010. máj. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Öcsédnek hány mandulája volt? o.O


Kérdező:

Magáról a műtétről jobb, ha nem tudod hogy zajlik :)

Legyen elég annyi, hogy bemész reggel, ha nagyobbacska vagy akkor kapsz egy kis nyugtatót, betolnak a műtőbe, felfekszel a műtőasztalra, arcodra teszik a maszkot, az aneszteziológus azt mondja majd, hogy számolj vissza 10-től de 8nál már alszol is.

Aztán felébredsz az ágyban, nem fog fájni, maximum csak annyira, mint mikor az orrod kisebesedik pl. egy megfázás után mert sokat fújod.

Másnap vagy még aznap este mehetsz haza.

1 hét pihi és vissza a suliba.


no para

2010. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 5 évesen vették ki, és elaltattak, nem tudom, téged el fognak-e. Nem éreztem semmit, de én kétszer voltam a műtőben, egyszer kivették, a másodiknál meg nagyon vérzett, elállították a vérzést, akkor viszont nem altattak el. Egyébként szerintem kizárt dolog, hogy belehalnál.
2010. máj. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
engem 11 évesen mütöttek most vagyok 12 meg egyszer 9 évesen az elsőnél nem alltatak a másodiknál igen de az altatás anyibol rosszabb hogy utánna vért hánytam hát... mást nem tok mondani!!
2010. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha akarod tudni, hogyan zajlik a műtét (én jobb szeretem tudni az ilyesmit): az orrmandula a lelógó lágyszájpad miatt normál állapotban nem látszik, ezt a lágyszájpadot félrehúzzák, majd kimetszik az orrmandulát. Egyébként a legjobb orvosnál is maradhat a mandulából, így visszanőhet. Egy darab van belőle. MINDEN sebészeti beavatkozásnak van kockázata, ennek leginkább az utóvérzés, ezért bent tartanak még 24 óráig a műtét után, hogyha kell, tamponálhassák. Ezt sajnos nem tudom, hogy zajlik pontosan. Infúzió lesz a műtét során, minden műtét során van a folyadékpótlás miatt. Rövid műtét, kb. fél óra.
2010. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

10:59


az orrmandula visszanőhet :D

2010. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönmöm szépen,aranyosak vagytok.

Remélem elaltatnak,mert egyszer 10 évesen kiesett a hús a lábámbl (sípcsont) és mikor bevittek nem altattak és annyira rossz volt így feküdni ott,hogy áhh.

Mondjuk lehet,hogy ez óta félek a kórháztól.

Azt mondta az orvos 2 mm bentebb megy akkor lehet,hogy lebénül a lábam,mert pont ütőrénél volt vagy mi és 16 varrásál varták össze,most meg ott vírit a lábamon a nagy varrás. :/


Tényleg köszönöm,azt hiszem most kicsit jobban érzem magam.Az nem érdekel,hogy történik a műtét csak éljem túl,legyek túl rajta és altassanak el. :)

2010. máj. 5. 18:50
 9/13 anonim ***** válasza:
majd lécci írd meg milyen volt ok?
2010. máj. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Jó persze. :))
2010. máj. 5. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!