Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lábizzadás és lábszag ellen...

Lábizzadás és lábszag ellen mit tudtok ajánlani? Már mindent kipróbáltam de semmi nem használ. Egyszerűen elviselhetetlen és kellemetlen.

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 16:26
 1/5 anonim válasza:
0%
talán mosd meg
2013. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szódabikarbónát is próbáltad?
2013. okt. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Arnold901005 ***** válasza:

Szia!


Lehetőleg ne hordj műszálas zoknit, mert abba tényleg izzad a láb! Én is csak pamut zoknit hordok, de nem is izzad a lábam. A rossz cipő is okozhatja a lábszagot, mert nem szellőzik, beizzad a lábad.


Apámnak vannak ilyen gondjai, ő ezeket próbálta, próbáld meg te is valamelyiket:


- ecetes víz, amiben legalább fél órát kell áztatni a lábat

- szódabikarbóna a cipőbe (lehetőleg hagyd benne egy napot és utána szórd ki, amúgy is jó, ha nem veszed fel kétszer ugyanazt a cipőt, hogy tudjon szellőzni, bár ha nincs váltó cipő, akkor ez nem megoldható:S)

- hintőpor

- gomba elleni krém



Néhány éve nekem is volt ilyen gondom, akkor én formalinoztam, de elszúrtam az arányt és kikezdte a bőröm - bár azóta nincs lábszagom, szóval legalább hatásos :D - szóval ha ezzel próbálkozol, vigyázz!

A cipő orrába kell tenni egy átitatott vattapamacsot, aztán egy zárt fóliában tartani 2 napig. Utána szintén 2-3 napig szabad levegőn kiszellőztetni, aztán hordhatod.

2013. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez sajnos adottság. Nagyon nehéz mit csinálni,mert ezt csak sziszifuszi munkával lehet kezelni.A műszálas dolgok felejtősek,de a gyakori mosakodás meg nem kivitelezhető.

Egyszerűen nehéz bármit mondani,mert ez egy olyan probléma ami mindenkinek rossz. Aki érzi annak is,aki benne van annak is.Sokszor a lábszag ilyenkor cipőn keresztül is érződik.Lábhigénia,spray,és gyakori hintőporozás jó lehet.

Fontos a valódi bőrcipők viselése,mert a PVC-talpbélés,és a tornacipők hordása szintén sok kellemetlenséget hordozhat.

2014. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ennél azért van rosszabb,ha valakinek a keze izzad.Bár annak nincs szaga,de nagyon kellemetlen.Nem tudnak semmit tenni ellene.Főleg egy lánynak kellemetlen,de bizonyos állások betöltésekor is nagyon "unguszta" tud lenni.

Az biztos,hogy adottság,gyógyíthatatlan,ha kemény izzadó az illető.

2014. ápr. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!